В Івано-Франківську відкрили меморіальні дошки загиблим бійцям Роману Голубу, Володимиру Кушнірику та Василю Дорошенку

В Івано-Франківську відкрили меморіальні дошки полеглим воїнам Роману Голубу, Володимиру Кушнірику та Василю Дорошенку. Facebook/Руслан Марцінків

В Івано-Франківську 13 червня відкрили меморіальні дошки полеглим у російсько-українській війні бійцям Роману Голубу, Володимиру Кушнірику та Василю Дорошенку.

Про це у Facebook повідомив міський голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.

Пам'ятні дошки розмістили на фасаді Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу, в якому навчалися воїни.

Нацгвардієць Роман Голуб на позивний Крафтер

Роман Голуб народився 11 лютого 1997 року в Івано-Франківську. Він навчався в Івано-Франківському ліцеї № 21 імені Євгена Коновальця.

Полеглий нацгвардієць Роман Голуб. Фото: Facebook/Ліцей 21 імені Євгена Коновальця Івано-Франківської міської ради

Боєць служив у 3 батальйоні оперативного призначення "Свобода" Національної гвардії України. Роман Голуб був командиром інженерно-саперного відділення.

Воїн поліг 30 грудня 2023 року поблизу села Спірне Бахмутського району. Йому було 26 років.

Доброволець Володимир Кушнірик на псевдо Турист

Володимир Кушнірик народився у багатодітній сім'ї 28 квітня 1992 року в селі Ісаків. Закінчив гімназію, навчався в Івано-Франківському фаховому коледжі технологій та бізнесу на менеджера туристичного обслуговування.

Загиблий боєць "десятки" Володимир Кушнірик. Фото з сайту: Олешанська територіальна громада

У 2016 році Володимир Кушнірик пішов на строкову військову службу. У 2017 році брав участь в АТО/ООС. До початку повномасштабного вторгнення Володимир працював у Польщі. Коли почалася велика війна, він залишив роботу й повернувся в Україну, щоб стати на її захист.

До війська Володимир Кушнірик пішов добровольцем 8 квітня 2022 року. Служив у 2 батальйоні 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".

Боєць загинув 27 лютого 2024 року поблизу села Веселе на Донеччині.

Воїн Василь Дорошенко на позивний Паладін

Василь Дорошенко народився 21 квітня 1995 року в селі Тязів Ямницької громади. У вересні 2014 року хлопець вступив до "Пласту". Був новацьким виховником рою "Динозаврики" гнізда "Прайм" в Івано-Франківській станиці.

Загиблий боєць 3 окремої штурмової бригади Василь Дорошенко. Фото: Facebook/Пласт Івано-Франківський округ

Після школи Василь навчався в Івано-Франківському фаховому коледжі, на історичному факультеті Українського католицького університету та у "Львівській політехніці".

Цікавився подорожами, волонтерством реконструкціями, автостопом та книгами. Працював у книгарні та на підприємстві, що займалося сортуванням відходів. Також Василь Дорошенко був членом Лицарського ордену Паладинів у Львові.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну він воював у складі 45 окремої артилерійської бригади. Його військове псевдо — Паладін. З лютого 2023 року боєць служив 3 окремій штурмовій бригаді.

Василь Дорошенко воював під Бахмутом. У травні 2023 року отримав поранення. Пройшов лікування та реабілітацію і знову повернувся в стрій. 13 серпня 2023 року боєць на псевдо Паладін загинув у бою з військовими РФ на Донеччині.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube