До кінця червня в Івано-Франківську здорожчає плата за проїзд у міському транспорті

До кінця червня у Франківську здорожчає плата за проїзд у міському транспорті. Фото: Facebook/Руслан Марцінків

До кінця червня в Івано-Франківську ймовірно здорожчає плата за проїзд у транспорті. Наразі готують проєкт рішення на найближче засідання міськвиконкому.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

"Минулого тижня ми провели громадські слухання і далі буде рішення виконавчого комітету на найближчому засіданні. Проєкт рішення зараз готують. Плануємо, що нові ціни почнуть діяти наступного тижня", — сказав Смушак.

За його словами, "тариф зросте не надто сильно". Пільговики й надалі зможуть їздити у комунальному транспорті безоплатно.

"Після того, як ціни на проїзд піднімуть, ми й надалі будемо однією з найдешевших областей в Україні. Зараз усі переглядають вартість проїзду. Ми промоніторили тарифи, які є в інших обласних центрах. Таких низьких цін, як у нас, немає ніде. Крім того, ми безкоштовно возимо всіх пенсіонерів, учнів та інших пільговиків. Тому, щоб підприємства не працювали у збиток, а приватні перевізники мали можливість хоча б виживати у цей період, ми змушені переглянути тарифи, які діють зараз", — сказав Смушак.

У комунальному транспорті вартість проїзду становитиме:

  • за карткою "Галка" — 10 гривень;
  • готівкою — 15 гривень.

У приватних перевізників ціна за проїзний квиток складатиме 15 гривень.

Зі слів Смушака, тарифи за проїзд у громадському транспорті Івано-Франківської громади не піднімали у приватних перевізників з 2022 року, для комунального транспорту — з 2021 року. Натомість порівняно з довоєнним періодом приблизно удвічі зросли ціни, зокрема на пально-мастильні матеріали, електроенергію, також зросла вартість запасних частин і заробітні плати.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube