Повернувся "на щиті" після двох років у морзі. На Івано-Франківщині поховали загиблого воїна Віталія Кулінича

У селі Грушів Коломийської громади, що на Івано-Франківщині, 12 червня поховали бійця батальйону "Сонечко" Віталія Кулінича. Він загинув 31 березня 2022 року на Київщині. 8 квітня того ж року відбувся похорон. Однак виявилося, що тоді поховали іншого воїна, а тіло Віталія перебувало у морзі Києва понад два роки. Після ДНК-експертиз і перепоховання іншого військового тіло Віталія Кулінича повернули додому, повідомила кореспондентка Суспільного.

У Коломийській громаді попрощалися з полеглим понад два роки тому бійцем Віталієм Куліничем, 12 червня 2024 року, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ

Побратим полеглого бійця Артем Гелик розповідає, що Віталій брав участь у Революції гідності, а згодом воював в АТО. Під час повномасштабного вторгнення РФ знову став на захист країни.

"Він одразу шукав варіанти, з ким їхати на фронт у перших лавах. Після того, як Віталій вже виїхав, ми один раз лише спілкувалися, тоді бракувало часу, бо дуже активні були події", — розповідає Артем Гелик.

Прощання із загиблим Віталієм Куліничем, 12 червня 2024 року, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ

Молебень за загиблим відбувся у Катедральному соборі Преображення Христового у Коломиї. Згодом люди скорботною ходою вирушили центром міста. Опісля тіло Віталія Кулінича повезли додому у Грушів.

Молебень за загиблим Віталієм Куліничем відслужили у Катедральному соборі Преображення Христового у Коломиї, 12 червня 2024 року, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ

Місцева жителька Дарія Маруняк пам'ятає Віталія ще маленьким. Вони дружили сім'ями, хоч жили у різних селах.

"Гарний був хлопчик, чемний, привітний. Приємно було з ним спілкуватися. Дорослим менше його знала. Але він був патріотом. Так його виховали. Хотів України такої, як він бачив", — говорить Дарія Маруняк.

Через два роки Віталій Кулінич "на щиті" повернувся додому, 12 червня 2024 року, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ

Подруга Віталія Кулінича Ольга Пнівчук каже, що він завжди поважав батьків та був опорою для своєї родини. Часто проводив час із татом. Матір Віталія померла перед повномасштабною війною.

"Він був неймовірною людиною, добрим, щирим, завжди приходив на допомогу, на нього можна було покластися. Я не знаю людей, які б Віталіка не любили й не поважали. Його смерть — це насправді дуже велика втрата не тільки для Коломийщини, а й узагалі для всієї України. Дуже шкода, що від нас йдуть найкращі", — говорить Ольга Пнівчук.

Поховали Віталія Кулінича у селі Грушів, 12 червня 2024 року, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ

Побратим загиблого військовослужбовця Олег Свищук каже: Віталій Кулінич був хорошим воїном. Він знав його з часів АТО. Разом воювали у Пісках.

"Я був його командиром у "Правому секторі", потім — Добровольчий український корпус. Надзвичайний боєць, справжній націоналіст, людина широкої душі. Справжній друг, який чітко і вміло виконував всі накази. З такими людьми можна боронити свій край. Шкода, що зараз його немає з нами", — розповідає Олег Свищук.

Похорон Віталія Кулінича, 12 червня 2024 року, Івано-Франківщина. Суспільне Івано-Франківськ

Віталія Кулінича поховали на кладовищі у селі Грушів Коломийської громади. Зі слів Ольги Пнівчук, у нього залишилися батько та сестра.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube