У річці Луква на Івано-Франківщині виявили каналізаційні стічні води

Забруденння у річці Луква, що на Івано-Франківщині. Facebook/Державна екологічна інспекція Карпатського округу

У річці Луква у селі Боднарів Калуського району, що на Івано-Франківщині, спеціалісти Держекоінспекції Карпатського округу виявили каналізаційні стічні води від очисних споруд.

Про це інформують на Facebook-сторінці установи.

Як йдеться у дописі, фахівці взяли проби води з річки для лабораторних досліджень. У ній знайшли такі забруднювальні речовини: амонійАмоній (аміак) — лужна речовина, що має тенденцію викликати швидке подразнення очей. Контакт з концентрованим гідроксидом амонію призводить до відшарування поверхневих клітин ока, внаслідок чого може з'явитися тимчасова або постійна сліпота. При попаданні рідкого аміаку на шкіру виникає обмороження, печіння, надалі опік з бульбашками, виразки. Внаслідок запалення клітини відмирають, розвивається некроз тканин, ХСКХімічне споживання кисню, або ХСК — це: кількість кисню, що виділяється при електролізі 1 дм³ води; кількість кисню, що поглинається 1 дм³ води за 1 годину, нітритиНітрити всмоктуються в кров, взаємодіють з гемоглобіном, перетворюючи його в метгемоглобін, який не здатний переносити кисень до тканин. Це і призводить до кисневого голодування органів і тканин людського організму, викликаючи розвиток, так званої метгемоглобінемії, фосфатФосфати — це хімічні сполуки фосфорної кислоти і різних металів. Фосфати сприяють посиленому знежиренню шкірного покрову, активному руйнуванню клітинних мембран, різко знижують бар’єрну функцію шкіри, а також можуть викликати прояви алергічних реакцій різного типу, завислі речовиниЗавислі речовини — показник, що характеризує кількість домішок, затриманих на паперовому фільтрі при фільтруванні проби. Це один з найважливіших технологічних показників якості води, що дозволяє оцінити кількість осадів, що утворюються у процесі очищення стічних вод та сухий залишокСухий залишок дозволяє будувати висновки про здатність води осаджувати в водопровідних трубах і охолоджувальній апаратурі карбонат кальцію або викликати корозію контактних металевих поверхонь.

"Ці факти свідчать про порушення ч. 1 ст. 70 Водного кодексу України", — пишуть на сторінці екоінспекції.

Спеціалісти з'ясували, що забруднення Лукви загрожує навколишньому природному середовищу та створює небезпеку життю й здоров'ю людей.

Працівники Державної екологічної інспекції Карпатського округу викликали у село Боднарів поліцейських. Окрім цього, повідомлення про злочин за ст. 214 КПК України скерували до поліції Івано-Франківської області та Івано-Франківської обласної прокуратури.

У коментарі Суспільному речник сектору комунікації поліції області Андрій Яцків повідомив, що звернення від екоінспекції у поліції поки не отримали.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube