У Франківську медики відмовилися ушпиталити нетверезого чоловіка. У чому причина

У Франківську медики відмовилися ушпиталити п'яного чоловіка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

9 червня в одному з Telegram-каналів з'явилося відео, у якому працівники екстреної медичної допомоги в Івано-Франківську відмовилися госпіталізувати чоловіка в стані алкогольного сп'яніння, який лежав на тротуарі. Також на відео медикиня некоректно зверталася до нього.

Оскільки ситуація набула розголосу, на Facebook-сторінці обласного клінічного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф пояснили, чому бригада відмовила потенційному пацієнту в ушпиталенні.

"Таку форму спілкування вважаємо неприпустимою та такою, що суперечить професійній етиці працівників. Буде проведена роз’яснювальна робота щодо підвищення якості комунікації з пацієнтами, дотримання принципів стриманості та професійності при спілкуванні навіть у найскладніших ситуаціях", — прокоментували ситуацію на сторінці центру.

У дописі йдеться, що чоловік, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та симулюючи напади епілепсії, з початку 2024 року 69 разів викликав "швидку". Коли лікарі приїжджали на виклик, він вимагав, щоб його відвезли додому.

"За результатами аналізу ситуації з'ясували, що бригада не залишила чоловіка без допомоги. Медики підняли його та запропонували госпіталізувати до лікарні. Однак він із використанням ненормативної лексики відмовився та самотужки покинув місце події", — пишуть на сторінці установи.

Зі слів медиків, учасник події щонайменше 12 разів відмовлявся від госпіталізації до медзакладів та 16 разів — від надання медичної допомоги.

Загалом у 2024 році 10% викликів екстреної допомоги стосувалися нетверезих пацієнтів.

"Їхня кількість постійно збільшується. Це є гострою проблемою, що потребує вирішення. Адже не завжди такі люди потребують екстреної допомоги, й виклики до них створюють додаткове навантаження на виїзні бригади", — йдеться у дописі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube