Збирали гроші на простір для відновлення військових. У Франківську провели фестиваль "МріяДія"

В Івано-Франківську на території обласної клінічної лікарні 9 червня провели фестиваль "МріяДія". Його учасники слухали лекцію про домедичну допомогу, спілкувалися з військовими, які перебувають на реабілітації, грали у настільні ігри. Захід організували Івано-Франківська обласна клінічна лікарня та благодійна організація "Об’єднані захисниками", щоб зібрати гроші на облаштування простору для відновлення військовослужбовців.

Про це Суспільному розповіла організаторка дійства Надія Шегда.

Фестиваль "МріяДія", 9 червня 2024 року, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Фестиваль "МріяДія" відбувся на галявині навпроти хірургічного корпусу Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Лекцію про домедичну допомогу в умовах бойових дій за алгоритмом M.A.R.C.HM.A.R.C.H — це чітко визначений алгоритм дій з надання медичної допомоги, який допомагає врятувати життя на передовій. Алгоритм M.A.R.C.H передбачає зупинку сильних кровотеч та відновлення дихання. читав завідувач кафедри травматології, ортопедії і невідкладної військової хірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вадим Сулима.

Вадим Сулима, 9 червня 2024 року, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

"Незнання можуть привезти до незворотної ситуації. Тому я намагався людям довести, що практично кожен пересічний може і здатний у надзвичайній ситуації надати ту домедичну допомогу, яка не зашкодить подальшим маніпуляціям, що проводитимуть медики", — пояснює Вадим Сулима.

Учасникам фестивалю пропонували грати в настільні ігри, 9 червня 2024 року, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Слухали лектора цивільні та військовослужбовці, які наразі перебувають в лікарні. Серед них — харків'янин Дмитро Савін зі своїми батьками.

"У нас дуже гарна підготовка була, тактична медицина. Тому всі бійці знали, як це робити. Якби я не володів тими навичками, я б тут не сидів, тому знання знадобилися. Треба всім цивільним зрозуміти, що всі знання треба відпрацьовувати, тренувати. Вони — дуже корисні", — говорить Дмитро Савін.

Харків'янин Дмитро Савін, 9 червня 2024 року, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Степанія Варунків працює у лікарні, але вирішила прийшла на фестиваль, щоб перевірити свої знання з домедичної допомоги.

"Оскільки ми живемо в умовах війни, ці знання можуть знадобитися у будь-який час. Тому ми з колегами прийшли, щоб "освіжити" їх. І, можливо, навчитися чогось нового, адже медицина не стоїть на місці, йде вперед", — каже Степанія Варунків.

Фестиваль "МріяДія" відвідали орієнтовно 80 людей, 9 червня 2024 року, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Окрім лекції про домедичну допомогу, учасникам фестивалю пропонували зіграти в настільні ігри та почастуватися стравами з польової кухні.

Організаторка фестивалю "МріяДія" Надія Шегда, 9 червня 2024 року, Івано-Франківськ. Суспільне Івано-Франківськ

Організаторка фестивалю "Мрія. Дія" Надія Шегда розповіла, що під час заходу збирали гроші на облаштування простору для реабілітації військових. Він вартуватиме один мільйон гривень. Простір планують відкрити на території обласної лікарні за півтора місяця. Зараз тут тривають ремонтні роботи.

"Можливо, військові, перебуваючи у цьому закладі на лікуванні, віднайдуть свою майбутню нову професію. Ми будемо надавати їм для цього можливості. Працюємо з майстрами, лекторами, музикантами, які охоче долучаються. Це — люди різних професій, вони приходять та проводять ці лекції", — говорить Надія Шегда.

З її слів, 9 червня фестиваль відвідали орієнтовно 80 людей.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube