"Час міняти перших". В Івано-Франківську відбувся мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військових

У Франківську відбувся мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військових. Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 8 червня відбувся мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для українських бійців. У ньому взяли участь приблизно 20 дружин, сестер, матерів та дітей військовослужбовців, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

На мирний пікет прийшли рідні військовослужбовців, які боронять Україну від початку повномасштабної війни. Замість плакатів вони принесли зі собою квитки на проїзд, на яких вказали дату та час відправлення — 25 лютого 2022 року, а місце призначення — лінія бойового зіткнення. У пункті про сервіс — сухий душ, вигрібна яма та щури. Вартість такого квитка — 100 тисяч гривень, навантаження, небезпека, стрес, страх, травми та неможливість бачити родину.

Мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військових. Івано-Франківськ, 8 червня 2024 року.

"Це — квитки, які наші чоловіки, сини отримали 25 лютого. Ці проїзні документи — довічні на сьогодні, термінів немає. Це — квиток в один кінець”, — каже учасниця пікету Анастасія Штурко.

Чоловік Анастасії став на захист України на початку березня 2022 року. Він служить у 128 окремій гірсько-штурмовій бригаді. Зараз воює на Запорізькому напрямку. Жінка розповідає: її чоловік перший рік повномасштабної війни провів у окопі, без ротацій та відпустки.

На мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військових прийшли їхні діти. Івано-Франківськ, 6 червня 2024 року.

"Пішов без жодного бойового досвіду, у нього не було ніяких навичок. Пішов солдатом, а зараз чоловік — головний сержант батареї. Це — для тих людей, які кажуть, що вони нічого не знають, нічого не вміють і що фронт впаде, якщо забрати навчених. Кожна людина може навчитися. Наші чоловіки виснажені фізично і морально. Люди повинні відновитися. Втомленим військом ми перемоги не здобудемо”, — каже Анастасія Штурко.

Наталія Сміх розповідає, що її брат пішов на фронт добровольцем 25 лютого 2022 року, попри хвору спину та онкологічне захворювання. З 25 квітня 2022 року він перебуває у зоні бойових дій, воює у складі 102 окремої бригади Сил територіальної оборони.

"Терміни служби потрібно визначити для того, щоб хлопці знали, коли вони зможуть видихнути. Зі мною — мій син, він — похресник мого брата. І він також хвилюється за свого хрещеного, щодня встає і думає, чи він вийде на звʼязок", — розповідає Наталія Сміх.

Мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військових. Івано-Франківськ, 8 червня 2024 року.

Разом із п'ятирічною дочкою на мирний пікет прийшла дружина військовослужбовця Леся. Жінка розповідає: брала участь майже у всіх пікетах за встановлення чітких термінів служби, які проводили в Івано-Франківську.

"Я була на одинадцятьох пікетах. Мій чоловік воює від початку повномасштабного вторгнення. Він — третій рік на війні й дуже виснажений, хоче заміни. Дитина вже третій рік без тата", — говорить Леся.

Учасники та учасниці акції спершу скандували гасла: "Вимагаємо чітких термінів служби", "Виснажена армія — вирок країні", "Час міняти перших", "На одних плечах війну не виграти", "Кожен цивільний може стати військовим", "Термін служби — це необхідність" на площі перед адмінбудинком, а потім вирушили вулицею Грушевського, Вагилевича до "стометрівки" та Вічевого майдану.

На майдані вони поставили рюкзаки, до яких причепили квитки на проїзд.

На Вічевому майдані пікетувальники поставили рюкзаки, до яких причепили квитки на проїзд. Івано-Франківськ, 8 червня 20224 року.

Під час перших мирних пікетів рідні вимагали демобілізації військовослужбовців після 18 місяців служби на фронті. 12 квітня 2024 року, розповідає Анастасія Штурко, на сайті президента зареєстрували петицію стосовно термінів служби для воїнів. Вона набрала 26 тисяч 284 голоси із 25 тисяч необхідних.

12 всеукраїнський мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військовослужбовців. Івано-Франківськ, 8 червня 2024 року.

Це — 12 всеукраїнський мирний пікет за встановлення чітких термінів служби для військовослужбовців. Такі ж акції, окрім Івано-Франківська, проводять ще у 19 містах України.

За словами керівника сектору комунікації поліції в області Андрія Яцківа, пікет відбувся без порушень. За порядком під час заходу стежили пʼятеро поліцейських.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube