"Продав" довідку про відтермінування від мобілізації. На Франківщині голову ВЛК оштрафували на 850 тисяч гривень

На Івано-Франківщині засудили голову Рожнятівської військово-лікарської комісії, який продав військовозобов'язаному довідку про відтермінування від мобілізації за 1 тисячу доларів. Його зобов'язали виплатити штраф — 850 тисяч гривень.

Про це йдеться у вироку Рожнятівського районного суду.

Заступник директора Рожнятівської багатопрофільної лікарні й за сумісництвом голова Рожнятівської ВЛК 6 вересня 2023 року підписав військовозобов'язаному довідку про тимчасову непридатність до військової служби за станом здоров'я.

Голова Рожнятівської військово-лікарської комісії. Фото: Facebook/Служба безпеки України в Івано-Франківській області

Окрім цього, голова Рожнятівської ВЛК розповів йому, як перетнути кордон, зокрема, як отримати тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, що надає можливість виїзду за межі України в умовах воєнного стану.

Голова Рожнятівської ВЛК визнав свою вину. Його засудили за ч. 1 ст. 368 та ч. 3 ст. 332 КК України.

Ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України передбачає штраф у розмірі 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — 68 тисяч гривень — із позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в закладах охорони здоров'я, а також посади у складі військово-лікарських комісій на один рік.

Ч. 3 ст. 332 ККУ, яку інкримінували голові військово-лікарської комісії, передбачає штраф — 50 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 тисяч гривень, та заборону на два роки обіймати керівні посади в медзакладах, а також посади у складі військово-лікарських комісій на два роки без конфіскації майна.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України голові Рожнятівської ВЛК присудили остаточне покарання за ч. 3 ст. 332 ККУ.

Окрім того, внесену за голову Рожнятівської ВЛК заставу — 214 тисяч 720 гривень, перерахують на допомогу армії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube