Понад 17% засуджених на Івано-Франківщині хочуть мобілізуватися до ЗСУ — прокуратура

Ексклюзивно
Понад 17% засуджених на Івано-Франківщині хочуть мобілізуватися до ЗСУ. УНІАН

129 в’язнів, які відбувають покарання на Івано-Франківщині, виявили бажання мобілізуватися до лав Збройних сил України. Це — понад 17% із всіх засуджених на Прикарпатті.

Про це Суспільному розповів начальник відділу протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Івано-Франківської обласної прокуратури Володимир Галушка.

З його слів, не кожен засуджений, який хоче служити, підходить за критеріями, що визначені в законі № 11079-1, а також за станом здоров’я. Наразі 119 в’язнів із тих, які виявили бажання воювати, пройшли первинні медогляди та військово-лікарські комісії.

До Івано-Франківського та Коломийського судів скерували 85 клопотань щодо умовно-дострокового звільнення засуджених. Станом на 5 червня 2024 року 69 із них задовольнили.

Наразі четверо новобранців проходять навчання на полігонах, решта цього тижня мобілізуються. Їх направлять до військової частини. Інші очікують на рішення суду.

Станом на 4 червня Івано-Франківський міський суд звільнив умовно-достроково чотирьох в’язнів, які хочуть мобілізуватися до Збройних сил України.

17 травня 2024 року президент Зеленський підписав закон № 11079-1 про інститут умовно-дострокового звільнення людей від відбування покарання для їхньої безпосередньої участі в обороні України. Зокрема цей документ дозволяє деяким категоріям ув'язнених мобілізуватися до лав ЗСУ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube