Сезон кліщів. У Калуському районі на Франківщині зафіксували три випадки хвороби Лайма

Кліщ — переносник хвороби Лайм. Pexels

Від початку 2024 року в Калуському районі, що на Івано-Франківщині, зафіксували три випадки хвороби Лайма. Зокрема, недугу діагностували в дитини.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Калуського районного відділу Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

"Зареєстрували вже три випадки хвороби Лайма серед мешканців Калуського району. Двоє з них — міські жителі, зокрема дитина шкільного віку та жінка-пенсіонер. У 2023 році серед мешканців Калуського району зареєстрували чотири випадки кліщового бореліозу", — йдеться у дописі.

Що відомо про хворобу Лайма на Івано-Франківщині у 2024 році

Від початку 2024 року (станом на 9 травня) в Івано-Франківській області зареєстрували дев'ять випадків захворювання на хворобу Лайма, переносником якої є кліщі. Це — майже на 36% менше, ніж торік. За аналогічний період 2023 на Івано-Франківщині зафіксували 14 випадків цього захворювання.

За інформацією Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб, упродовж 2023 року на території області зареєстрували 137 випадків захворювання на хворобу Лайма. У 2022 році — 168 випадків.

Що таке хвороба Лайма

Сезон активності кліщів починається з травня і триває до листопада. У цей період реєструють найбільшу кількість випадків захворювання на хворобу Лайма.

Хвороба Лайма — це природно-осередкове, особливо небезпечне інфекційне захворювання з групи бактеріальних зоонозівЗоонози — узагальнена назва природно-осередкових інфекцій, тобто таких інфекційних хвороб, що звичайно поширені у тварин, але здатні іноді передаватися від тварин до людини.. Вона спричиняється бактеріями роду Borrelia і передається під час присмоктування іксодових кліщів. Борелії зі слиною під час укусу передаються до людини. Найчастіше це трапляється у парках, лісах, скверах.

Як вберегтися від укусу кліща:

  • уникати місць найбільшого скупчення іксодових кліщів — парків та лісів;
  • під час прогулянки застосовувати репелентиРечовини, які відлякують комах, кліщів, гризунів;
  • одягати білий одяг, адже на ньому легше виявити кліща;
  • надівати головний убір;
  • оглядати себе кожні дві години;
  • після повернення з прогулянки випрати та випрасувати одяг.

Що робити, якщо виявили кліща

Якщо кліщ проник під шкіру, медики радять звертатися за медичною допомогою до спеціалістів. При самостійному видаленні частинки кліща можуть залишитися під шкірою. Це може призвести до запальних уражень.

Симптоми захворювання, яке переносять кліщі

Особливістю інфекційного захворювання Лайма, яке переносять кліщі, є тривалий інкубаційний період. З моменту укусу до появи перших симптомів може пройти від трьох до 32 днів. В окремих випадках — до 180 днів.

Основні симптоми захворювання на Лайм-бореліоз — це ураження шкіри у вигляді мігрувальної еритеми, ураження опорно-рухового апарату, ураження серцево-судинної та нервової системи. Дуже важливо вчасно розпочати лікування, адже можуть бути тяжкі наслідки: ураження периферичних нервів, вади серця, важкі аритмії.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube