"Тут ми почали все з "нуля". Як у Калуші на Франківщині працює релокована фабрика з пошиття медичного одягу

За рік роботи у Калуші на Івано-Франківщині релоковане підприємство з пошиття одягу для медиків і працівників сфери краси збільшило своє виробництво вдвічі. Зараз власники планують запустити ще одну виробничу лінію, а також навчити й працевлаштувати 50 людей.

Як вдалося налагодити роботу фабрики на Івано-Франківщині та про реалізацію проєкту "Навчи швачку з нуля" читайте у матеріалі Суспільного.

До Калуша підприємство релокували у 2023 році. Виробництво розмістили на площі 1000 метрів квадратних. З Житомира перевезли частину обладнання, а з Одеси релокували склад готової продукції. Про це Суспільному розповіла директорка фабрики Ольга Мельник.

До Калуша підприємство релокували у 2023 році.

Загалом виробництво заснували дев'ять років тому, проте після повномасштабного вторгнення змушені були призупинити роботу.

"Регіон постійно обстрілювали й ухвалили досить складне рішення: призупинити виробництво і зайнятися пошуками нового регіону для своєї фабрики. Переглянули безліч варіантів, але нам приглянувся Калуш — спокійне містечко, дуже близько до кордонів. Для виробника-експортера дуже зручно. Тут ми почали все з "нуля". Я приїхала, дала оголошення, прийшли люди й ми почали. Завезли два рулони білої тканини й почали кроїти наші вироби", — каже Ольга Мельник.

Директорка фабрики Ольга Мельник.

На новому місці вдалося налагодити повний цикл виробництва: від розкрою і пошиття, до брендування та упакування. На фабриці виготовляють понад 300 моделей костюмів для медиків та працівників сфери краси.

Працівники з Житомира не переїхали, тож у Калуші навчали й працевлаштовували місцевих жителів. Наразі на виробництві працюють 30 людей. У розкрійно-пошивному цеху за одну зміну виготовляють приблизно сотню медичних халатів, каже майстрова цеху Оксана Баглай.

"У нас практикується пошиття медичного одягу. Швачки приходять із навичками. Розкрій, пошив, прасування — це все належить до нашого процесу роботи", — пояснює Оксана Баглай.

Три місяці на фабриці працює місцева жителька, кравчиня Ярослава Сандуляк. Жінка зізнається: навчитися може кожен, головне — бажання.

"Тут багато складних моментів. Треба і продумати наперед, що за чим, щоб рівно було, гарно, акуратно. Але в нас є майстрова, яка підкаже порядок роботи", — говорить Ярослава Сандуляк.

Готову продукцію перевіряють у відділі якості, потім її запаковують і відправляють на склад, розповідає завідувачка складу Наталія Неспляк.

"Насамперед ми перевіряємо, чи продукція відповідає замірам. Тому що може бути таке, що розмір неправильно вшитий або щось поплутали. Далі — чи всі строчки є, чи все якісно, чи ніде не скосили дівчата. І якщо все добре, ми тоді чіпаємо картонну бирку, пломбуємо, запаковуємо і воно їде на склад", — каже Наталія Неспляк.

Зі слів директорки підприємства Ольги Мельник, на фабриці планують запустити ще одну виробничу лінію, проте бракує працівників. Тож вирішили організувати проєкт "Навчи швачку з нуля". В його межах планують навчити й працевлаштувати ще 50 людей.

"Це буде такий інтенсивний проєкт, який триватиме три місяці. Будуть і теоретичні, і практичні завдання. Ремесло можна буде опанувати за три місяці. І вже, відповідно, людина одразу буде ознайомлена з нашим асортиментом", — пояснює Ольга Мельник.

Окрім розширення виробництва, також налагоджують закордонну співпрацю. Продукцію експортують у 25 країн світу. З 18 фірмових магазинів вісім працюють за кордоном, каже Ольга Мельник. Зокрема, у 2024 році відкрили крамницю в Іспанії, у планах — Великобританія, Німеччина та США.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube