На Івано-Франківщині стартує весняна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин від сказу

Весняна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин від сказу на Франківщині. Фото ілюстративне: Unsplash

З 22 травня на Івано-Франківщині розпочнеться весняна кампанія із пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин від сказу. Під час її проведення розповсюдять 198 тисяч 100 приманок з вакциною на площі 7924 квадратних кілометрів. Робитимуть це вручну.

Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Іван Васьків.

"Раніше вакцину поширювали за допомогою авіації. Зараз, коли триває війна, це неможливо. Тому другий рік поспіль розкладаємо приманки вручну. До цього залучаємо спеціалістів ветеринарної медицини, користувачів мисливських угідь, працівників органів місцевого самоврядування, поліції", — розповів Іван Васьків.

Пероральну імунізацію фінансуватимуть з державного бюджету. На поширення вакцинальних приманок на території Прикарпаття передбачили 8,6 мільйона гривень.

"У нашій області почали проводити пероральну імунізацію у 2016 році. На той час реєстрували 52 неблагополучні щодо сказу пункти. А у 2021 році таких пунктів було вже 17. На жаль, цього року, в порівнянні з попереднім, маємо збільшення випадків захворюваності на сказ — плюс сім випадків. Але це пов’язано із забороною полювання на лисиць як резервуар збудника хвороби", — каже Іван Васьків.

Популяція лисиці в області, за інформацією Держпродспоживслужби, від 2023 року зросла майже удвічі: із 1,9 особини на 1 тисячу гектарів угідь до 3,1 особини.

Окрім пероральної імунізації у дикій фауні, запобігти поширенню сказу може також вакцинація домашніх тварин. Її ветеринарні працівники проводять безкоштовно.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube