"З такими людьми ти готовий на все". На Франківщині попрощалися зі спецпризначенцем "Азову" Андрієм Плитусом

У селі Мозолівка Надвірнянського району, що на Івано-Франківщині, поховали бійця 2 батальйону спеціального призначення бригади "Азов" Андрія Плитуса на позивний Леміш. Воїн боронив Маріуполь, пройшов російський полон та повернувся на поле бою, повідомив з місця події кореспондент Суспільного.

Попрощатися з бійцем прийшли кількасот людей — родичі, побратими та односельці.

Побратим полеглого військовослужбовця Іван на псевдо Кот пригадує, що Андрій був доброю та щирою людиною, справжнім професіоналом військової справи. З його слів, Андрій Плитус брав участь у найскладніших боях і знищив велику кількість військових РФ.

"Він повернувся у майже оточений Маріуполь, ризикуючи життям, бо знав, що там — його побратими. Там він відразу увірвався в бій, очолив командування розрахунку. З такими людьми ти готовий на все. Такі щирі, вмотивовані, розумні — це елітні бійці, найкращі", — каже боєць Іван.

Андрій Плитус боронив Маріуполь, пройшов російський полон та повернувся на поле бою.

Директорка благодійного фонду "Волонтерський штаб 4.5.0" Вікторія Торес розповідає, що Андрій Плитус був відданий Україні аж до загибелі.

"Попри те, що 10 років свого молодого життя, з 2014 року, він провів у боротьбі за Україну, коли ми зустрічалися з ним у зоні бойових дій, Андрій завжди світився, випромінював таку життєдайну силу. Він збадьорював, надихав, що все-таки в нас є шанс на перемогу і в жодному разі не можна опускати руки. Це — людина, яка була справді вірна Україні до смерті", — каже Вікторія Торес.

"До останнього треба допомагати хлопцям. Хай Господь покарає нашого ворога з неба чи з води", — сказала на похороні матір загиблого воїна Ганна Плитус.

Що відомо про Андрія Плитуса

Андрій Плитус — родом із Пасічнянської громади. На початку вторгнення РФ в Україну військовий упродовж трьох місяців боронив "Азовсталь". Згодом потрапив у полон.

З російської неволі Андрій Плитус повернувся 6 травня 2023 року. Після звільнення воїн поїхав на фронт у складі 2 батальйону спеціального призначення. Андрій був заступником командира мінометної батареї по роботі з особовим складом.

Військовий загинув 6 травня 2024 року в бою поблизу села Діброва, що на Луганщині.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube