Відновили давню традицію. Як в Уторопах на Івано-Франківщині водили гаївки

В Уторопах відновлюють давню традицію ведення гаївок. Суспільне Івано-Франківськ

У селі Уторопи, що на Івано-Франківщині, 12 травня учні місцевого ліцею водили біля церкви великодні гаївки, щоб відновити давню традицію. У гуцульському вбранні та під живий супровід тилинки й баяна діти виконували великодні пісні й танці, притаманні цьому селу.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка Уторопського ліцею Яблунівської селищної ради Ольга Романюк.

За її словами, до заходу долучилися учні всіх класів ліцею. Великодні пісні підхоплювали й місцеві жителі, тож загалом у дійстві взяли участь приблизно 150 людей.

"Такого організованого заходу, щоб діти із сім’ями приходили до церкви й з музичним супроводом виконували гаївки, не було 40 років. Раніше учні приходили до церкви, але без відтворення давніх пісень і традицій. Сьогодні виконували гаївки, яких немає в інших селах. Наприклад, "У нашім селі на горбочку", — розповідає Ольга Романюк.

Музична керівниця заходу Ірина Григорчак каже: для того, аби відтворити традицію уторопських гаївок, перед тим спілкувалися зі старожилами. З її слів, діти виконували традиційні великодні танці під гаївки "Розлилися води", "Вербовая дощечка", а також танець-гру "Іде жук наш та й з жуками, а дівчина — та й руками".

Ольга Романюк

"Це — такий танець-гра, коли дівчата складають руки, а двоє хлопців водять дитину цією живою конструкцією. Важливо відновлювати традиції, бо гаївки — споконвіку, з дідів-прадідів об’єднують український народ", — говорить Ірина Григорчак.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube