В Івано-Франківську облили червоною фарбою радянський монумент

Радянський пам'ятник на вулиці Героїв УПА у Франківську. Фото: Facebook/Ярослав Коретчук

В Івано-Франківську поліцейські розшукують людей, які облили червоною фарбою радянський пам'ятник на вулиці Героїв УПА.

Про це у коментарі Суспільному повідомив керівник сектору комунікації поліції в області Андрій Яцків.

Про інцидент поліцейським повідомили вранці 9 травня. Наразі триває огляд місця та опитування людей для з'ясування обставин.

Це — пам'ятник так званого "визволення" Станіслава від нацистських окупантів, пише на Facebook-сторінці директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

"Уже давно порушую питання про необхідність демонтажу цих стел на території міста та перенесення людських останків на кладовище. Ви запитаєте чому? А все тому, що повернення радянської влади на Прикарпаття у 1944 році принесло не визволення для українського народу, а встановлення ще жорстокішого тоталітарного режиму, ніж нацистський. Тільки протягом 1944-1956 років орієнтовно 150 тисяч вояків ОУН та УПА загинули в боях з НКВД", — йдеться у дописі.

З його слів, ще 150 тисяч повстанців отримали від 10 до 25 років таборів, 205 тисяч дітей, дружин та батьків депортували у Сибір. Відтак Ярослав Коретчук закликає завершити декомунізацію та деколонізацію на Франківщині.

"Нарешті потрібно проявити політичну волю органам державної влади й очистити місто та область. Наші сусіди у Львівській області очистили за рік увесь регіон від таких об'єктів. Чому ми, як часто любимо називати себе бандерівський край, не покладемо цьому крапку", — пише історик.

Ярослав Коретчук також пропонує з дотриманням законодавства останки з вулиці Героїв УПА, локомотиворемонтного заводу та скверу на вулиці Лепкого перенести на кладовище на вулиці Київській, де є два масові поховання радянських воїнів та енкаведистів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube