Президент присвоїв звання "Герой України" бійцю з Івано-Франківщини Михайлу Яворському на позивний Чикаго

Герой України Михайло Яворський. Фото: Facebook/Zoryana Yavorski

Президент Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання "Герой України" з наданням ордена "Золота Зірка" полеглому військовослужбовцю з Івано-Франківщини Михайлу Яворському на позивний Чикаго.

Відповідний указ опублікували на сайті президента 6 травня 2024 року.

Військовий Михайло Яворський народився 19 вересня 1980 року у селі Космач Дзвиняцької громади. На початку великої війни боєць повернувся зі США і став на захист країни. Він служив стрільцем 2 стрілецького відділення 67 окремої механізованої бригади.

"Попри те, що прожив більшість свого життя в Америці й прослужив чотири роки в американській армії, завжди пам’ятав своє коріння, не міг стояти осторонь і байдуже споглядати на страждання свого народу. Він покинув своє комфортне життя в Америці, а головне — зробив найважчу пожертву, яку тільки можна зробити", — пише про брата Зоряна Яворська.

Сім'я воїна підтримувала українських військових та передавала необхідне для його побратимів на фронт. Михайло часто роздавав власне спорядження іншим бійцям, адже піклувався, щоб вони також були захищені й мали з чим йти в бій, додає сестра Героя України Михайла Яворського.

На війні боєць врятував життя двом пораненим побратимам, вивівши їх з-під обстрілу.

Михайло Яворський загинув 25 травня 2023 року у селі Діброва Луганської області. У нього залишилися дружина, донька, мама і сестра.

16 червня 2023 року з воїном попрощалися у Чикаго. Його поховали на цвинтарі святого Миколая, пише Марія Клімчак у Facebook.

У своїй прощальній промові генеральний консул України у Чикаго Сергій Коледов подякував мамі Марії Яворській за сина.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube