Булінг у ліцеї Франківська: ювенальна превенція не погоджується з рішенням суду про закриття справи щодо директорки

Булінг у ліцеї Франківська: ювенальна превенція не погоджується з рішенням суду про закриття справи щодо директорки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відділ ювенальної превенції поліції в Івано-Франківській області не погоджується з рішенням Івано-Франківського міського суду від 29 квітня про закриття справи щодо директорки ліцею № 4 Ірини Гаврилюк, яку звинувачували в бездіяльності під час булінгу учня. Коли в поліцію надійде рішення суду, працівники перевірять його і підготують відповідь.

Про це в коментарі Суспільному 30 квітня повідомила керівниця ювенальної превенції поліції в області Алла Бойчук.

Суд аргументував рішення про закриття справи тим, що поліцейські припустилися помилки в протоколі, адже датували його 1 березня, тоді як цькування учня відбувалося 19 лютого. Натомість Алла Бойчук говорить, що факт булінгу департамент освіти й науки Івано-Франківської міської ради визнав саме 1 березня.

"Є протокол засідання комісії адміністрації навчального закладу, де дії, які вчинялися щодо учня, визнані конфліктом. А вже 1 березня департамент освіти та науки за результатом проведеної перевірки визнав булінг. 1 березня працівники поліції склали протокол на директора навчального закладу", — говорить Алла Бойчук.

Керівниця ювенальної превенції поліції в області додала, що за фактом кібербулінгу в ліцеї № 4 поліцейські склали шість протоколів: п’ять — на батьків дітей, які цькували учня, й один — на адміністрацію закладу.

"Всі протоколи щодо батьків розглянуті в судах. По кожному протоколу накладене стягнення у вигляді штрафу. Тобто немає жодного закритого протоколу", — розповіла Алла Бойчук.

За її словами, від початку навчального року в Івано-Франківській області поліцейські зафіксували 12 випадків булінгу і понад 100 випадків конфліктів.

Що відомо про ситуацію у ліцеї № 4

В Івано-Франківську мати шестикласника ліцею № 4 подала заяву в поліцію про булінг однокласників щодо її сина. Директорка освітнього закладу Ірина Гаврилюк каже, що комісія, яка розслідує факти булінгу у школі, з'ясувала, що між дітьми відбувся конфлікт, а не цькування одного з учнів. Зі слів класної керівниці шостого класу Мар'яни Курілець, жорстоких дій щодо учня не було.

У департаменті освіти та науки міської ради створили комісію щодо перевірки фактів булінгу.

На ситуацію у ліцеї № 4 відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Він написав, що замовчування булінгу є неприпустимим: "Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв у Івано-Франківську, має всі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити".

Поліцейські склали на директорку ліцею № 4 адміністративний протокол за ч. 5 ст. 173-4 КУпАП.

29 квітня 2024 року Івано-Франківський міський суд закрив справу щодо керівниці ліцею № 4 Ірини Гаврилюк, яку звинувачували в бездіяльності під час булінгу учня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube