Франківський міський суд закрив справу щодо директорки ліцею № 4, яку звинувачували в бездіяльності під час булінгу учня

29 квітня Івано-Франківський міський суд закрив справу щодо директорки ліцею № 4 Ірини Гаврилюк, яку звинувачували в бездіяльності під час булінгу учня.

Чи погоджується мати школяра з рішенням суду та яка позиція керівниці навчального закладу, читайте у матеріалі Суспільного.

Чому закрили справу

На суді директорка Івано-Франківського ліцею № 4 Ірина Гаврилюк свою вину заперечувала. З її слів, вона відреагувала на прохання матері учня Оксани Крайник про зустріч й обговорення проблеми.

"20 лютого мама мене просила про зустріч, і ми домовилися на 22 лютого. 22 скликали комісію і повідомили поліцейського. Тобто ніякого порушення не було", — каже Ірина Гаврилюк.

Директорка Івано-Франківського ліцею № 4 Ірина Гаврилюк.

Захисниця відповідачки Зоряна Івасишин вказала на помилку в протоколі поліції.

"У протоколі зазначена дата — 1 березня. Виходячи з того, що ми маємо повідомити (про факт булінгу — ред.) протягом 24 годин, тоді подія мала б відбутися 29 лютого. 29 у нас ніякої події не відбулося. Тому незрозуміло, чому поліцейські повважали, що порушення вчинене саме 1 березня", — пояснює свою позицію адвокатка Зоряна Івасишин.

Зважаючи на помилку у протоколі, суд закрив справу.

"Суд, заслухавши думку сторін, провадження у справі закриває через відсутність у діях особи, яка притягається до відповідальності, складу правопорушення відповідно до обставин, що зазначені в протоколі", — оголосив суддя Дмитро Руденко.

Керівниця ювенальної превенції поліції в області Алла Бойчук повідомила Суспільному, що коментар з приводу рішення надасть 30 квітня.

Позиція матері й директорки

Мама учня шостого класу ліцею № 4 Оксана Крайник розповідає, що булінг сина почався з переписування в груповому чаті у Viber від 14 лютого. Після цього, каже жінка, школярі продовжили знущатися з дитини 19 лютого вже у ліцеї.

Мама учня шостого класу ліцею № 4 Оксана Крайник.

"Однокласники його випихали з класу, не пускали на урок. Потім вони його біля воріт школи цькували, ображали. Коли він пішов додому, то дві дівчинки його наздогнали та продовжували ображати", — згадує Оксана Крайник.

За словами матері, її син плакав і казав, що "більше не хоче жити".

19 лютого Оксана Крайник звернулася до класної керівниці сина з проханням домовитися про зустріч із директоркою ліцею Іриною Гаврилюк. Через те, що очільниця навчального закладу мала справи, зустріч перенесли на 22 лютого.

Ірина Гаврилюк говорить, що про булінг вперше дізналася 22 лютого на зустрічі з матір’ю учня. Заява Оксани Крайник її здивувала, адже, каже директорка, син жінки упродовж майже шести років не ходив до ліцею.

"Розмова зайшла про відвідування. І поліцейський Володимир Залозецький звернувся до Оксани Володимирівни: "За те, що дитина системно не відвідує школу, ви можете бути притягнені до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків". І, звичайно, для Оксани Володимирівни це було тригером. Бо ще в минулі роки до неї приходили працівники поліції, служби у справах дітей. Сім’ю поставили на облік як таку, що опинилася в складних життєвих обставинах", — пояснює Ірина Гаврилюк.

Ці слова директорки Оксана Крайник заперечує.

"Насправді поліцейський мене нічим не лякав. Він просто почав випитувати пропуски моєї дитини. Я чемно запитала: "Пане, а який це має стосунок до булінгу, до того, з чим я прийшла?" Він склав свою документацію і сказав: "Тепер я більше не маю що тут робити", — каже Оксана Крайник.

Директорка ліцею № 4 Ірина Гаврилюк вважає, що в чаті Viber між учнями відбувся конфлікт, а не булінг, адже вся розмова тривала приблизно пів години. З її слів, не було систематичності. Тому, каже Ірина Гаврилюк, поліцейські склали протокол незаконно.

"За тим, що ми дослідили, булінг не підтверджується. Не було над дитиною ні фізичного насилля, ні економічного", — говорить Ірина Гаврилюк.

Оксана Крайник заперечує слова директорки й каже, що факт булінгу визнали й поліція, і департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради. Наразі жінка звернулася до дирекції ліцею з проханням перевести дитину на домашню форму навчання щонайменше на місяць, доки ситуація з булінгом не владнається.

Що відомо про ситуацію у ліцеї № 4

В Івано-Франківську мати шестикласника ліцею № 4 подала заяву в поліцію про булінг однокласників щодо її сина. Директорка освітнього закладу Ірина Гаврилюк каже, що комісія, яка розслідує факти булінгу у школі, з'ясувала, що між дітьми відбувся конфлікт, а не цькування одного з учнів. Зі слів класної керівниці шостого класу Мар'яни Курілець, жорстоких дій щодо учня не було.

У департаменті освіти та науки міської ради створили комісію щодо перевірки фактів булінгу.

На ситуацію у ліцеї № 4 відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Він написав, що замовчування булінгу є неприпустимим: "Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв у Івано-Франківську, має всі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити".

Поліцейські склали на директорку ліцею № 4 адміністративний протокол за ч. 5 ст. 173-4 КУпАП.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube