На Івано-Франківщині засудили сержанта поліції, який допомагав ухилянтам перетинати кордон — суд

На Івано-Франківщині засудили сержанта поліції, який допомагав ухилянтам перетинати кордон. Суспільне

На Івано-Франківщині засудили сержанта поліції, який допомагав ухилянтам перетинати кордон. Його зобов'язали виплатити штраф — 510 тисяч гривень.

Про це йдеться у вироку Богородчанського районного суду.

Обвинувачений з квітня 2022 року працював помічником чергового у відділенні поліції № 2 селища Богородчани. У вересні 2022 він разом зі спільником вирішив за гроші організувати незаконне переправлення військовозобов'язаного через державний кордон України.

"З цією метою обвинувачений узгодив зі службовцем управління соцзахисту виготовлення фіктивного медичного висновку про захворювання доньки військовозобов'язаного. Телефоном він консультував "клієнта" щодо поведінки при перетині державного кордону, наполягаючи, щоб той був у супроводі лише своєї доньки", — йдеться у вироку.

14 вересня 2022 року "клієнт" працівника поліції виїхав з донькою до міжнародного пункту пропуску Рава-Руська — Хребене. Після цього обвинувачений продовжив допомагати ухилянтам перетинати кордон. Свої послуги чоловік оцінював у 6 тисяч 500 доларів США.

Для подальшого переправляння військовозобов'язаних за кордон обвинувачений діяв спільно з колегою-поліцейським. Наступного "клієнта" вони супроводили до державного кордону через ліс у Закарпатській області.

Під час третьої спроби обвинуваченого викрили поліцейські. Слідчі з'ясували, що чоловік також незаконно володів вогнепальною зброєю та патронами до неї. Його судили за ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 15 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.

Окрім штрафу у 510 тисяч гривень, в обвинуваченого конфіскували його майно та позбавили на два роки права працювати у поліції. Вирок набере законної сили після закінчення терміну подання апеляційної скарги.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube