Лежать в одній палаті. Історії чотирьох бійців, які лікуються в Івано-Франківську

Історії чотирьох бійців, які лікуються в Івано-Франківську. Facebook/Івано-Франківська обласна клінічна лікарня

Військовослужбовець Максим з Тернопільщини на позивний Мальборо пролежав засипаним у землі пів доби з пораненою ногою. Побратими викопували його під атаками дронів. Наразі боєць лежить в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. З ним у палаті лікуються ще троє воїнів, які отримали поранення на Донеччині та у Запорізькій області.

Їхні історії розповіли на Facebook-сторінці медзакладу.

Військовослужбовцю Максиму — 26 років. 10 років він з родиною жив за кордоном.

"Я працював поваром італійської кухні. Пішов в армію через рік після початку великої війни. Повістки не було. Просто пішов на контракт. Я розумів, що втрати в нас набагато більші, ніж кажуть у марафоні. Прийшов просто міняти хлопців, щоб вони мали змогу трохи відпочити", — розповідає Максим.

Боєць отримав поранення у ногу на бойовому завданні. Його засипало землею. Максим так пролежав майже пів доби.

"10-12 годин засипаний з турнікетом. Я багато разів непритомнів за ці 10-12 годин. Вже розумів, що по мене ніхто не прийде. І тебе все болить, і паніка, і ти не знаєш, що робити, — просто безвихідна ситуація. А таких ситуацій на фронті дуже багато. Дуже багато хлопців засипає заживо. Пам'ятаю: ніч, і чую евакуаторників. Ви собі не уявляєте, наскільки я був радий, вдячний, що вони мене евакуювали. Ризикуючи своїм життям, просто неба під дронами вони мене викопували", — пригадує боєць на позивний Мальборо.

Лікарям вдалося врятувати йому ногу.

Поряд з Максимом у палаті лежить з пораненням Олександр з Дніпра. Йому — 49 років. На війну боєць пішов у 2014 році. Боронив Маріуполь, Піски, Мар'їнку, Красногорівку, Бахмут, Часів Яр.

Іван зі Львівської області воював на Кліщіївському напрямку у штурмовому підрозділі.

"Два роки таланило, таланило і раз не пощастило. Прилетів уламок. Це був штурм. У нашій групі було шестеро людей. Повернутися вдалося лише нам двом", — говорить Іван.

Під час завдання уламок влучив у руку Івана.

Ще один військовий Микола з Волині отримав поранення біля Роботиного на Запоріжжі.

"На лікуванні перебуваю вже сім місяців. Почав трошки рухатися, ходити. Сподіваюся, що все буде добре", — каже боєць.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube