На Івано-Франківщині посадили шість "Садів перемоги": що відомо

Посадили шість "Садів перемоги". Фото: Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії

Шість "Садів перемоги" заклали на Івано-Франківщині навесні 2024 році у межах всеукраїнської ініціативи "Посади дерево миру". Акція відбулася за сприяння Бюро Української греко-католицької церкви з питань екології в Івано-Франківській архієпархії.

Про це повідомили на сайті архієпархії.

11 квітня на парафії Воскресіння Христового у селі Кінашів посадили 50 саджанців яблунь, груш та слив. Акцію ініціював отець Іван Барановський з вірянами. До закладення "Саду перемоги" також долучилася місцева молодь.

Фото: Facebook/Бюро УГКЦ в Івано-Франківській архієпархії

Ще один фруктовий сад з'явився на території Вербівської гімназії Рожнятівської селищної ради завдяки пропозиції отця Івана Носика, пишуть на сайті. Там висадили десяток плодових дерев, які попередньо передало Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії.

Фото: Facebook/Бюро УГКЦ в Івано-Франківській архієпархії

Також яблуні посадили у Крилосі Галицької громади, де "вже стало доброю традицією" кожної весни та осені оновлювати й розширювати межі парафіяльного саду.

"Спільно наближаємо нашу перемогу, із вдячністю схиляємо голови перед незламністю і стійкістю наших воїнів і очікуємо на щедрі плоди "Садів перемоги", — прокоментував ініціативу референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії, отець Михайло Дзуль.

Священник Володимир Майка та Михайло Дзуль. Фото: Facebook/Бюро УГКЦ в Івано-Франківській архієпархії

Цьогоріч перші "Сади перемоги" в області заклали наприкінці березня у Брошнів-Осаді та Брошневі Калуського району. Там посадили біля храму, ліцею та гімназії 40 саджанців фруктових дерев. Екоакція відбулася завдяки отцю Володимиру Майці. Священник також провів екологічно-просвітницькі заходи для учнів та вчителів навчальних закладів.

Практика створення "Садів перемоги" у світі

"Сади перемоги" (овочеві, фруктові та трав'яні сади) висаджували в приватних господарствах і громадських парках у США, Великій Британії, Канаді, Австралії та Німеччині під час двох світових воєн. Вони допомогли вистояти країнам у найскрутніші часи.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube