Художник із Харкова Нікіта Тітов 11 квітня презентував в Івано-Франківському краєзнавчому музеї виставку графіки "Слова, які набули змісту". В експозиції — 24 плакати з проєкту "Слова, які набули змісту" або "Чорна серія" та 9 картин живопису.
Більше про відкриття та сенси виставки, читайте у репортажі Суспільного.
Над виставкою митець працював у межах дворічного проєкту "Бог між нами: переможемо разом", а також з нагоди 15-річчя ініціативи "Врятуймо скарби разом". Останню реалізовує реставратор Валерій Твердохліб спільно з Івано-Франківським краєзнавчим музеєм.
"Чорна серія" присвячена словам, які ми знаємо з дитинства, але зараз вони через війну наповнилися новим змістом, на жаль, доволі болючим і важким. Це — дуже сильні, дуже потужні слова, які вже навряд чи наше покоління зможе забути. І ми будемо пам'ятати цей зміст вже до кінця", — розповів Нікіта Тітов.
На першому плакаті художник зобразив слово "гідність".
"Розповідаю про ті самі речі, які відчуваю не тільки я, а більшість наших людей. Це — просто співзвучність думок, співзвучність реакцій, яким я знаходжу художню форму. Через це роботи стають поширені, відомі. На жаль, зараз здебільшого ми всі живемо війною, і що б я не створював, воно так чи інакше пов'язане з тими подіями, які зараз є в країні", — додає Нікіта Тітов.
В іншій частині експозиції — дев'ять картин, які художник почав створювати влітку 2023 року. Нікіта Тітов каже: полотна написав вперше за понад 20 років.
"Це — таке своєрідне повернення, але воно вже зовсім інше, ніж було раніше — більше графічне, чіткіше і, напевно, трошки плакатне. У мене є дуже велика надія, що з часом за допомогою цих робіт я зможу збирати гроші на потреби військових і країни, а ще — розповідати про Україну", — говорить Нікіта Тітов.
Одну з робіт, яка має назву "Крила", художник подарував Івано-Франківському краєзнавчому музею. Каже, це — вдячність місту, жителі якого його гостинно прийняли, а також — людям, які йому допомагають. Ще чотири роботи з цієї виставки художник передав організації "Громадська ініціатива Галичини", щоб волонтери продавали їх через мистецьку крамничку для закупівлі такмеду.
"Це — дуже серйозні роботи. Я думаю, що для того, хто їх придбає, вони стануть потужною згадкою про ці часи, які є зараз, і згадкою про добру справу, яку він зробив", – розповів художник.
Віддавна стежить за творчістю Нікіти Тітова відвідувачка виставки, мистецтвознавиця Ірина Гаймус. Найбільше в роботах художника їй імпонує те, що він вміє передати дуже глибокі емоції мінімалістичними рухами та символами.
"Нікіта Тітов також працює зі шрифтами, він вписує туди свої якісь образи, ілюстрації. І вже самі слова набувають не тільки семантичного значення, а й образотворчого. Над цим працювали концептуалісти ще 100 років тому і Нікіта Тітов це продовжує, але вже в манері стріт-арту, так би мовити, тобто доступною для кожного поціновувача мовою", — каже Ірина Гаймус.
Виставка в залі сакрального мистецтва краєзнавчого музею експонуватиметься до 1 червня.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube