"Здавав" окупантам проукраїнських активістів". На Франківщині повідомили підозру у колабораціонізмі жителю Херсонщини

Оголосили підозру у колабораціонізмі жителю Херсонщини. Фото: Facebook/Служба безпеки України в Івано-Франківській області

Слідчі Служби безпеки України в Івано-Франківській області оголосили заочну підозру у колабораціонізмі жителю села Бургунка Бериславського району. Чоловік під час тимчасової окупації правобережжя Херсонщини повідомляв російським військовим про місцевих українських патріотів, зокрема учасників АТО і ветеранів ЗСУ.

Про це інформують на Facebook-сторінці регіонального управління СБУ.

Працівники спецслужби з'ясували, що житель Бургунки 1978 року народження почав співпрацювати з російськими військовими під час окупації.

"Він "здавав" учасників російсько-української війни та проукраїнських активістів свого села і найближчих населених пунктів. На початку квітня 2022 року чоловіка призначили в так званий "отдел мвд по Бериславскому муниципальному округу гу мвд Херсонской области", — пишуть в СБУ.

У незаконно створеному окупаційною владою правоохоронному органі він став так званим дільничним поліцейським села Бургунка.

"Зокрема брав участь у масових репресіях проти місцевих жителів, переслідуванні людей під виглядом "профілактичних зачисток", проведенні проросійських громадських заходів, активно агітував жителів села переходити на бік окупантів та співпрацювати з ними", — йдеться у дописі.

Слідчі Служби безпеки України повідомили чоловіку підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube