Аукціон для ЗСУ. В Івано-Франківську збирали гроші на дрони та РЕБи для військових

У Франківську провели благодійний аукціон на підтримку ЗСУ. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 5 квітня волонтери громадської організації "Дружина воїна" провели благодійний аукціон "Крок до перемоги", щоб зібрати 500 тисяч гривень на дрон з тепловізійною камерою для артилерійського дивізіону 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс", 10 FPV-дронів для 4 окремого штурмового загону спеціального призначення "Омега" та систему РЕБ для 451 батальйону 141 окремої піхотної бригади.

Про це Суспільному розповіла співорганізаторка аукціону, співзасновниця громадської організації "Дружина воїна" Тетяна Фреїшин.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На аукціоні представили 60 лотів, з них 30 — у торгах і стільки ж на "тихому аукціоні" — з фіксованою ціною лотів.

"Ми хотіли, щоб не тільки нам донатили гроші. Нам захотілося, щоб людина могла отримати щось на заміну, на пам'ять, для подарунка. І ми наважилися на організацію аукціону, для нас це — вперше", — каже Тетяна Фреїшин.

Вона додає: ціль збору — 500 тисяч гривень. Це — ринкова ціна представлених лотів.

"Ми б хотіли зібрати більшу суму, оскільки потреб є безліч. Одна з членкинь нашої організації збирає на автомобіль зятеві четвертий місяць. В іншої дружини чоловік пригнав автомобіль на ремонт. Тобто постійно є потреби й потрібно допомагати. Ми активно підтримуємо підрозділи, в яких служать наші чоловіки", — говорить Тетяна Фреїшин.

Художник з Дрогобича Левко Скоп на аукціоні представив ікону "Архангел Михаїл перемагає нечисть". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Серед лотів, які були представлені на аукціоні, — картини, прапори бригад, гільзи, розмальовані мисткинями, футбольний м'яч і футболка футбольного клубу "Прикарпаття", монета бойового братерства, артоб'єкти, створені з військової атрибутики, та інші експонати. Найдорожчим лотом стала ікона від митрополита Володимира Війтишина. Її стартова ціна склала 50 тисяч гривень.

Ікона "Архангел Михаїл перемагає нечисть" написана на дошках від ящиків з-під набоїв, які привезли з-під Авдіївки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Художник Левко Скоп на аукціоні представив ікону "Архангел Михаїл перемагає нечисть". Написав її митець на дошках від ящиків з-під набоїв. Ціна ікони стартувала від 15 тисяч гривень, а придбали її за 50 тисяч.

"Ця ікона — з-під Авдіївки. Вона намальована на накривці з-під набоїв. Усі ікони, які я малюю, то є моя молитва. Загалом у воїнів дуже велика потреба в іконах. Я привожу їх, і хлопці розхапують. Вони розповідають, що ці ікони їх рятують. Я також роблю хлопцям іменні ікони. На жаль, коли бійці гинуть, ці ікони або батькам передають, або у музеї", — каже Левко Скоп.

Гільзи з бавовною. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Наталія Мельник працює з громадською організацією "Дружина воїна" з 2016 року. Жінка проводить творчі заняття, тож вирішила долучитися до заходу. На виставці для "тихого аукціону" вона представила артоб'єкти, створені з гільз.

"Одна велика гільза прикрашена сухоцвітом та натуральними травами. І мінігільзи є від кулемета, прикрашені бавовною. Зараз ця квітка — на рівні з калиною, барвінком, як національна рослина. Гільзу не обробляли нічим, не зачищали, щоб вона мала свій автентичний вигляд", — розповідає Наталія Мельник.

Прапор 10 окремої гірсько-штурмової бригади Надія Фотуйма придбала за 18 тисяч гривень. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Староста Крихівецького старостинського округу Івано-Франківської громади Надія Фотуйма придбала на аукціоні за 18 тисяч гривень прапор 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" з підписом Героя України Романа Дармограя. Жінка каже: вперше бере участь у благодійному аукціоні.

"Для мене велика честь взяти участь у цьому аукціоні та придбати прапор 10 гірсько-штурмової бригади. Дуже дякую хлопцям за те, що вони оберігають нас. Кожна копійка важлива. Коли є можливість донатити, потрібно їх підтримувати", — говорить Надія Фотуйма.

На благодійному аукціоні "Крок до перемоги" зібрали 881 тисячу 179 гривень. Про це повідомила на Facebook-сторінці представниця "Дружини воїна" Наталія Кушніренко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube