Невідомий "Довбуш". У Франківському драмтеатрі розкажуть, як створювали стрічку про опришка

У Франківському драмтеатрі розкажуть, як знімали фільм "Довбуш" та які кадри не потрапили на екрани кінотеатрів. Відбудеться це у межах відкритих діалогів з глядачами та інтерактивних шоу, які проведуть творці стрічки. Перша така зустріч відбудеться 5 квітня.

Про це на пресконференції в Івано-Франківську розповів режисер фільму Олесь Санін.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, зустрічі організують у 12 містах України, військових частинах та госпіталях. На них відвідувачам покажуть кадри, які не увійшли до фінальної версії "Довбуша", та розкажуть історію створення стрічки. За підсумком туру містами країни автори створять документальне кіно "Як знімали фільм "Довбуш", каже Олесь Санін.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Ми вирішили піти таким шляхом, щоб показувати частини фільму, як він знімався, на екрані. І будемо в інтерактивному режимі (тепер ці технології дозволяють) питати глядачів, що вони хочуть знати про цей фільм, що вони хочуть дізнатися про акторів. І все це — їхні запитання і ті, хто будуть у залах, потраплять у це кіно. Ми будемо цей фільм робити разом з глядачами. У цьому є головна ідея", — говорить Олесь Санін.

Прем'єра стрічки "Довбуш" відбулася 24 серпня 2023 року. Вона пробула у національному кінопрокаті 15 вікендів. За цей час фільм подивилися пів мільйона глядачів. Зібрав він понад 70 мільйонів гривень.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Актор Олексій Гнатковський каже: під час зустрічі з глядачами актори та творці "Довбуша" планують розповісти цікаві історії зі знімального майданчика.

"Це — ніби кіно виходить до людей і стає виставою. Лесь назнімав не на дві години в кінозалі, а на чотири. Тут будуть кадри, які не увійшли у фільм. І буде багато бекстейджBackstage — приміщення за кулісами, а також дії, процеси невидимі для публіки та глядачів", — розповідає Олексій Гнатковський.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Виконавець ролі опришка Правиці, директор і художній керівник Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський говорить, що історію про Олексу Довбуша дізналися і за межами України. Фільм придбали понад два десятки країн.

"Фільм справді став подією в культурному житті України й у кіно зокрема. Я дуже щасливий, що Бог і Лесь дали мені можливість взяти участь у фільмі. Я неодноразово казав, що все, що стосується Гуцульщини, для мене, для нашої землі — святе", — говорить Ростислав Держипільський.

Перше інтерактивне шоу та відкритий діалог із глядачами проведуть у Франківському драмтеатрі 5 квітня. Режисер стрічки Олесь Санін каже: прибутки з продажу квитків на такі зустрічі передадуть на потреби Сил оборони.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube