В Івано-Франківську запустили чат-бот у Telegram для анонімних повідомлень про булінг у школах

. Фото ілюстративне: Pexels

Департамент освіти і науки запустив чат-бот "Стоп булінг! Osvita.if" у Telegram, в якому можна анонімно повідомляти про ознаки булінгу в освітніх закладах Івано-Франківської громади.

Про це у відеозверненні повідомила заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

Окрім цього, вона розповіла, на якому етапі перебуває розслідування щодо ймовірного булінгу у ліцеї № 4 в Івано-Франківську.

"Поліція веде допит свідків, учасників, зокрема й батьків. Матеріали справи передадуть до Івано-Франківського суду, який вже опісля винесе своє рішення і воно буде доведене до виконавчого комітету та ліцею № 4", — каже Дротянко.

За її словами, представники департаменту освіти і науки міськради з 4 березня по 5 квітня взялися моніторити всі навчальні заклади щодо плану запобігання і протидії булінгу.

"Наразі ми вже перевірили майже 22 заклади. Це — ліцеї № 13, № 1, № 18, № 24, № 7, № 5, № 10, № 21, № 20, № 25, № 22, № 16, № 15, № 23, № 17, № 3, № 2, ліцеї імені Чорновола, Пулюя, Сабата, Шухевича та Вовчинецьку гімназію. Після наших перевірок до кожного ліцею надішлють акт перевірки, в якому будуть вказані недоліки щодо нормативних актів, що були неправильно складені або взагалі їх не було", — додала Вікторія Дротянко.

Що відомо про ситуацію у ліцеї № 4

В Івано-Франківську мати шестикласника ліцею № 4 подала заяву в поліцію про булінг однокласників щодо її сина. Директорка освітнього закладу Ірина Гаврилюк каже, що комісія, яка розслідує факти булінгу у школі, з'ясувала, що між дітьми відбувся конфлікт, а не цькування одного з учнів. Зі слів класної керівниці шостого класу Мар'яни Курілець, жорстоких дій щодо учня не було.

У департаменті освіти та науки міської ради створили комісію щодо перевірки фактів булінгу.

На ситуацію у ліцеї № 4 відреагував міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Він написав, що замовчування булінгу є неприпустимим: "Ситуація, яка склалася в одному з ліцеїв у Івано-Франківську, має всі ознаки систематичного цькування. І, на жаль, виглядає, що адміністрація не намагалася його зупинити".

Поліцейські склали на директорку ліцею № 4 адміністративний протокол за ч. 5 ст. 173-4 КУпАП.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube