Вилучила з програми українську мову. Слідчі СБУ повідомили підозру "директорці школи" на окупованій Херсонщині

. Фото: Facebook/Служба безпеки України в Івано-Франківській області

Слідчі СБУ Івано-Франківської області повідомили заочну підозру "директорці школи" на окупованій Херсонщині, яка вилучила зі шкільної програми українську мову та схиляла педагогів до співпраці з росіянами.

Про це повідомили на Facebook-сторінці відомства.

Слідчі з'ясували, що у другій половині 2022 року колишня вчителька Сиваського ліцею № 1 почала співпрацювати з російськими окупантами. Жінка очолила так званий "державний бюджетний освітній заклад Херсонської області "Сиваська школа № 1" Новотроїцького муніципального округу".

"Директорка школи" на окупованій Херсонщині з військовими РФ. Фото: Facebook/Служба безпеки України в Івано-Франківській області

"Директорка розпорядилася про вилучення зі шкільної програми української мови та всіх українознавчих дисциплін. Натомість організувала освітній процес російською, запровадила вивчення російської мови, історії, географії РФ", — йдеться у дописі.

Фото: Facebook/Служба безпеки України в Івано-Франківській області

Вона схиляла до співпраці з росіянами педагогів, а також переслідувала проукраїнських вчителів. "Освітянка" запровадила пропагандистські виховні години та мілітаризацію освіти для педагогів, учнів та їхніх батьків. За вказівкою "директорки" у школі грав гімн РФ та підіймався триколор.

Фото: Facebook/Служба безпеки України в Івано-Франківській області

Співробітники СБУ повідомили їй підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до трьох років позбавлення волі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube