"Чотири години мене виносили". У Франківську лікують пораненого бійця Андрія Леуса із Рівненщини

. Фото: Facebook/КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні зробили операцію з пластики нерва військовослужбовцю з Рівненщини, 32-річному Андрію Леусу. Зараз він проходить реабілітацію.

Про це розповіли на Facebook-сторінці медзакладу.

Як йдеться у дописі, Андрій Леус отримав поранення від мінометного вибуху під час бойового завдання у Запорізькій області. Евакуація була складною, він ледь не стік кров'ю.

"Всі вижили, дякувати Богу. Щоправда, чотири години мене виносили, бо було складно й дуже небезпечно", — згадує військовослужбовець.

Медична сестра Наталія Передрук допомагає Андрієві Леусу. Фото: Facebook/КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

Андрій Леус — з багатодітної родини. У нього — дев'ять братів та сестер. Після реабілітації військовий планує повернутися до побратимів боронити країну.

В обласній клінічній лікарні Андрій Леус вдруге. Цього разу приїхав на запрошення свого лікаря, який розповів бійцю, що в медзакладі почали робити пластику нерва.

"Мені пропонували їхати до Києва пів року тому, але там — велика черга, багато військових з такою проблемою після поранень. Також знайомі пропонували за кордон спробувати, але пощастило, що тут лікарі почали таке робити", — каже Андрій Леус.

Реабілітація буде довгою, боєць відчуває сильний біль в нозі. Щодня приходить ерготерапевт та потроху розробляє стопу. З'являється чуття.

Завідувач опікового відділення Костянтин Кіршак говорить, що операції з пластики нерва будуть робити й іншим бійцям. Фото: Facebook/КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

Молодша медична сестра Наталія Передрук допомагає Андрієві дістатися на фіброгастроскопію на колісному кріслі.

"Ото й уся його їзда за день, бо ще кудись їхати — надто виснажливо для нього", — каже Наталія.

Завідувач опікового відділення Костянтин Кіршак говорить, що операції з пластики нерва будуть робити й іншим бійцям — для цього в лікарні є всі можливості. Правда, бракує свого електронного мікроскопа. Наразі його позичають у відділенні поверхом вище.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube