Боєць Андрій Єфіменко презентував у Франківську виставку графічних робіт, присвячену 102 бригаді

Художник Андрій Єфіменко презентував в Івано-Франківську виставку графічних робіт "Захід-Схід", присвячену 102 бригаді, у складі якої він обороняв Україну. Роботи представили в обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери, повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.

Художник розповідає: почав малювати ці картини, перебуваючи на позиції біля Гуляйполя.

"Син надіслав мені картон. Я роботи зберігав на "швидкій", де працював мій товариш. І так періодично щось забирав, щось додавав. Так вдалося зберегти це все", — каже Андрій Єфіменко.

Художник Андрій Єфіменко та директор музею Ярослав Коретчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На картинах Андрія Єфіменка військові перебігають з однієї позиції на іншу, копають окопи, зігрівають руки біля вогню, розмовляють з капеланом, їдять у паузах між обстрілами.

Андрій Єфіменко почав малювати картини, перебуваючи на позиції біля Гуляйполя. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На одній із робіт художник зобразив, як він дивиться на нічне зоряне небо.

"Це — Самійлівка. Вночі, коли стоїш на чатах, величезне зоряне небо", — розповідає художник.

На одній із робіт Андрій Єфіменко зобразив, як він дивиться на небо. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідувачка виставки Тетяна Зарецька розповідає: ознайомилася з творчістю Андрія Єфіменка у 2018 році. Тоді, каже жінка, побачила у картинах художника чітку лінію свідомого громадянина.

Про графіку із серії "Захід-Схід" відгукується так: "Простежується сюжетність. Її легко зчитати, зрозуміти й можна цілком усвідомлено сказати, що хотів художник нею донести. Можливо, додалося трохи темних тонів, темніших барв, що логічно і зрозуміло, але відчувається той самий Андрій Єфіменко".

Серія "Захід-Схід" наразі налічує близько 40 робіт. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Не тільки мистецьку, а й історичну цінність побачив у картинах відвідувач виставки Петро Гандзюк.

"Як історик, просто проводжу паралелі з іншими періодами української історії. До прикладу, у XX столітті перше військове формування — це легіон Українських січових стрільців. В його складі було так само багато вояків-митців, які навіть зорганізувалися в окрему структуру, яка називалася "Пресова квартира". Там були не тільки художники, а й композитори та інші", — каже Петро Гандзюк.

17 графічних робіт Андрія Єфіменка експонуватимуть в обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери протягом місяця. Серія "Захід-Схід" наразі налічує майже 40 робіт. Її художник планує згодом представити на Львівщині.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube