У Франківську військовий скаржиться на холодні батареї та зростання вартості за опалення: як діяти

Військовий Валентин Грицанчук мешкає в одному із будинків на вулиці Коновальця в Івано-Франківську. Чоловік скаржиться, що температура повітря у його квартирі становить 16° тепла, а вартість за опалення зростає щомісяця.

Чому виникла ця проблема та що радить робити у таких ситуаціях юристка, читайте у матеріалі Суспільного.

Що каже житель будинку, військовий Валентин Грицанчук

Військовослужбовець Валентин Грицанчук мешкає в одному з будинків на вулиці Коновальця в Івано-Франківську. Чоловік каже: взимку батареї у його квартирі — холодні, а вартість за опалення не відповідає якості послуг. Наприкінці грудня 2023 року він звернувся зі скаргою до компанії "Івано-Франківська квартирно-експлуатаційна частина (району)", що обслуговує будинок.

"Вони прийшли, подивилися на батареї, помацали їх, піднялися на верхні поверхи — може, десь там забито. Змін так і не відбулося. Потім я написав до начальника Івано-Франківської КЕЧ і прийшло більше представників компанії. Таке саме: прийшли, подивилися, пішли на верхні поверхи — змін не відбулося", — розповідає Валентин Грицанчук.

Житель будинку, військовий Валентин Грицанчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На початку січня 2024 року військовий написав заяву до "Івано-Франківськтеплокомуненерго". За його словами, працівники підприємства виміряли температуру батарей у квартирі. Термометр зафіксував 16° тепла, тож комісія "Івано-Франківськтеплокомуненерго" склала акт та пообіцяла зробити перерахунок оплати, каже Валентин Грицанчук.

"Мені надійшов лист, де було написано, що зроблять відповідні перерахунки й будуть зміни в оплаті за послуги теплопостачання. Якщо порівняти, то в листопаді, наприклад, було 1500 гривень за 20 м² опалювальної площі. У грудні — 1900 гривень, а далі — понад 2 тисячі гривень. Тобто щомісяця додавали 400-500 гривень", — каже чоловік.

Термометр зафіксував 16° тепла у квартирі Валентина Грицанчука. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Що кажуть у компанії, що обслуговує будинок

Начальник Івано-Франківської КЕЧ Олександр Волошин від коментарів Суспільному на камеру відмовився. У письмовій відповіді він повідомив, що оплату за теплопостачання у цьому будинку нараховують за розрахунковим методом — відповідно до площі квартир. З його слів, компанія просила "Івано-Франківськтеплокомуненерго" перевірити та підремонтувати тепловий лічильник у цьому будинку.

"Наразі "Івано-Франківськтеплокомуненерго" проводить роботи з ремонту приладу обліку з метою покращення подачі та збільшення параметрів теплової енергії, що надається мешканцям будинку", — йдеться у відповіді Олександра Волошина.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Що кажуть в "Івано-Франківськтеплокомуненерго"

За словами інженера-інспектора "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Мирона Хоробчука, норма температури в кімнаті становить вище 18° тепла. Якщо температура нижча, то за кожен градус проводять перерахунок — 5% від нарахованої суми.

Як розповів директор з розрахунків та реалізації підприємства Ігор Угриновський, у грудні 2023 року у помешканні Валентина Грицанчука зробили перерахунок оплати. З його слів, власникам квартир, які стикаються з такою проблемою, потрібно щомісяця звертатися до "Івано-Франківськтеплокомуненерго", щоб оновлювати показники температури в батареях.

"Система може змінитися і наступного місяця налагодиться. Можливо, експлуатаційна служба провела ремонт у підвалі й система запрацювала нормально. І якщо людина не звертається, ми розуміємо, що скарг на опалення у неї більше немає", — пояснює Ігор Угриновський.

За його словами, проблема з опаленням у будинку на вулиці Коновальця, в якому живе Валентин Грицанчук, сталася через погіршення гідравліки. Помешкання перепідключали до різних мереж. Утім, додає Ігор Угриновський, це вплинуло не на весь будинок, а на окрему квартиру.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Що радять юристи

Юристка, заступниця начальника Івано-Франківського відділу з надання безоплатної правової допомоги Леся Майкович каже: якщо у квартирі холодно, а ціна за централізоване опалення не відповідає якості послуги, людина має скласти у присутності двох свідків акт про те, що в приміщенні температура нижча, ніж має бути. Після цього слід звертатися до суду.

"Цей акт має також підписати представник компанії, що обслуговує будинок, наприклад, ЖЕКу або ОСББ. Про пошкодження або інші нюанси, які від них не залежать, у судовому порядку буде доведено, що це — не їхня вина, а тих, хто має замінити ці труби", — пояснює Леся Майкович.

За словами заступника директора з розрахунків "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Ігоря Угриновського, у будинку на вулиці Коновальця планують встановити лічильник для комерційного обліку споживання тепла.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube