"Зразу вам кажу, це не Ейфелева вежа". У Франківську представили частину проєкту "Маленький Париж"

Фотограф та відеограф Олександр Попенко представив частину свого проєкту "Маленький Париж" в галереї "Асортиментна кімната", що в Івано-Франківську. На виставці "Зразу вам кажу, це не Ейфелева вежа" митець презентував до 40 своїх робіт. Загалом у доробку Олександра Попенка — 102 фотографії, на яких зображені копії Ейфелевої вежі усіх областей України.

Про це Суспільному розповів автор виставки Олександр Попенко.

З його слів, є ще 38 веж, які він хотів би побачити у своєму об'єктиві, проте частина з них — на окупованих російською армією територіях.

Фотограф і відеограф Олександр Попенко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Одна з веж, яку сфотографував Олександр Попенко в Івано-Франківській області, розташована в селі Старуня.

"Очевидно, це не задумувалося, як Ейфелева вежа. За конструкцією — це саме Ейфелева вежа. І це — греко-католицький хрест. Всередині там навіть є капличка. Це — остання стація хресної дороги в паломницькому центрі Симеона Лукача в Старуні", — каже митець.

Копія Ейфелевої вежі у селі Старуня, що на Івано-Франківщині. Фото: Instagram/littleparisukraine

Олександр Попенко понад три роки мандрує Україною та фотографує копії Ейфелевої вежі. З його слів, такі експонати є в кожній області країни. Чи не єдине місто, де таку вежу не збудували, — Кропивницький. Наразі найвищу споруду фотограф зафіксував у Харкові. Її висота — 35 метрів.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Є вежа на страусовій фермі, є на козирку під'їзду панельного будинку і навіть у печері в Тернопільській області. Кожна — особлива. Я знайшов три вежі на сайті з державними закупівлями Prozorro. Є багато копій Ейфелевої вежі, які встановлюють бізнесмени та підприємці, а є й власноруч зроблені людьми", — говорить Олександр Попенко.

Копія Ейфелевої вежі на страусовій фермі. Фото: Instagram/littleparisukraine

Окрім фотографій, на виставці показують телевізійні сюжети про копії Ейфелевої вежі, пазли, з яких можна скласти цю конструкцію, а також — інтерактивну мапу з розташуванням веж у всіх областях України.

Олександр Попенко показує на інтерактивну мапу копій Ейфелевих веж в Україні. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів Олександра Попенка, якщо відвідувачі виставки знають про копії веж, яких немає на цій карті, вони можуть з ним зв'язатися та розповісти.

Копія Ейфелевої вежі на козирку під'їзду. Фото: Instagram/littleparisukraine

Представниця галереї "Асортиментна кімната" Альона Каравай каже: виставку кожен глядач може трактувати по-різному.

Представниця галереї "Асортиментна кімната" Альона Каравай. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Нам дуже хотілося показати її у Франківську. На це можна дивитися по-різному: як на щось миле, коли люди втілюють свої мрії й ставлять у своєму дворі копію Ейфелевої вежі, так і як на несмак. Можна трактувати й з політичного погляду — як таке прагнення до Європи. Кожен побачить у цій виставці своє. Нам сподобалося, що вона така неоднозначна", — говорить Альона Каравай.

Копія Ейфелевої вежі на подвір'ї приватного будинку. Фото: Instagram/littleparisukraine

Виставку "Зразу вам кажу, це не Ейфелева вежа" експонуватимуть в галереї "Асортиментна кімната" в Івано-Франківську до 9 березня.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube