Боргують понад 100 мільйонів гривень. Як на Франківщині бригади енергетиків відключали боржникам електропостачання

Понад 100 мільйонів гривень боргують жителі Івано-Франківщини за використану електроенергію. Тим, хто не сплачує рахунки, енергетики відключають електропостачання.

Про це Суспільному повідомила заступниця директора з питань обслуговування клієнтів компанії "Прикарпатенерготрейд" Тетяна Шутка.

З її слів, найбільше боржників — в Івано-Франківській територіальній громаді, Яремчі та Надвірній. Тетяна Шутка каже: в області є люди, які не сплачують за електроенергію понад два роки. Подекуди заборгованість перевищує 100 тисяч гривень з оселі.

"Ніде не регламентується, від якої суми боргу ми можемо вимкнути електропостачання. Якщо немає можливості оплатити весь борг, потрібно одразу звертатися до нас, узгоджувати реструктуризацію, розтермінування. Для нас не є метою вимкнення, ми хочемо врегулювати питання заборгованості", — розповідає Тетяна Шутка.

Директора з питань обслуговування клієнтів "Прикарпатенерготрейд" Тетяна Шутка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Заступниця директора з питань обслуговування клієнтів "Прикарпатенерготрейду" додає: компанія попереджує боржників про можливе відключення.

"Згідно з правилами ми повинні надіслати рекомендованим листом попередження не менше, ніж за 10 робочих днів до дати вимкнення. Але є одна особливість. Якщо таке повідомлення надійшло на відділення "Укрпошти" споживача і пролежало там три дні, воно вважається врученим", — говорить Тетяна Шутка.

Боржникам вимикають світло

До знеструмлення осель боржників залучають від 17 до 20 бригад "Прикарпаттяобленерго".

"Коли бригада на подвір’ї, й у споживача нема будь-яких документів, які підтверджують його оплату, інших способів домовитися вже немає. Споживачу вимкнуть електроенергію", — каже заступник директора з управління активами обленерго Віктор Гораль.

До знеструмлення осель боржників залучають від 17 до 20 бригад "Прикарпаттяобленерго". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Одна з бригад 15 лютого працює у Загвіздянській громаді. Енергетики вимикають світло в одному з будинків, каже майстер вимірювальних приладів Ігор Гах.

"На мій погляд, це — не завершене будівництво, але, оскільки роботи йдуть, оплати немає ніякої. Ми вимикаємо", — говорить Ігор Гах.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З його слів, аби від'єднати будинок від електропостачання, присутність господарів не обов’язкова. Після виконаних робіт власникам залишають відповідне сповіщення.

"Повідомлення про відключення ми залишаємо у дверях з інформацією, куди з'явитися, який борг має людина", — каже Ігор Гах.

Якщо електрики не мають доступу до приватної території, електропостачання вимикають на вуличній електроопорі, пояснює майстер.

"У споживача заборгованість — 22,5 тисячі гривень. Його попередили листом, але в термін не оплатив. Через те, що його територія закрита, а лічильник — всередині будинку, ми його відключили на опорі. Залишаємо йому повідомлення", — розповідає Ігор Гах.

Електропостачання до оселі можна відновити, каже Тетяна Шутка. З її слів, для цього необхідно сплатити борг або ж домовитися про його реструктуризацію із постачальником. Така послуга, додає вона, є платною і становить від 400 до 3 тисяч гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube