Буде другий тур. У Франківському медуніверситеті не обрали нового ректора

Доповнено

19 січня в Івано-Франківському медуніверситеті не обрали нового ректора. Жоден з кандидатів не набрав необхідну кількість голосів. Участь у виборах взяли 1040 людей із 1147. На цю посаду претендували троє працівників університету — Микола Островський, Роман Яцишин та Руслан Савчук.

В Івано-Франківському медуніверситеті обирали нового ректора, 19 січня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Як тривав процес голосування, читайте у матеріалі Суспільного.

За словами голови оргкомітету виборів Сергія Василюка, жоден з кандидатів не набрав понад 50% голосів. Лідером серед претендентів на посаду ректора медуніверситету став Роман Яцишин, за нього проголосували 557 виборців. За ним — Микола Островський, якому віддали 385 голосів. Найменшу кількість голосів — 87 — отримав Руслан Савчук.

Десятеро виборців не підтримали жодного кандидата. Один бюлетень визнали недійсним, повідомляють на сайті медуніверситету.

Таким чином у другому турі виборів, який відбудеться 26 січня, за посаду ректора змагатимуться Микола Островський і Роман Яцишин.

Голосування відбувалося в укритті медуніверситету з 9:00 до 15:00.

В Івано-Франківському медуніверситеті обирали нового ректора, 19 січня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Усі виборці показують посвідчення, отримують бюлетень і йдуть в кабінку для таємного голосування. Там ставлять позначку напроти свого кандидата і кидають у прозорі урни для голосування. Відеозйомка всередині кабіни заборонена, тож люди залишають телефони на вході, а потім забирають", — говорить голова виборчої комісії Орина Децик.

З її слів, право голосу мали всі викладачі вишу, а також 15% студентів та 10% адміністративно-господарського персоналу.

В Івано-Франківському медуніверситеті обирали нового ректора, 19 січня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Студентка 4 курсу Оксана Майданська каже: голосуючи, спиралася не тільки на свою думку, а й на думку своїх одногрупників, які довірили їй цю місію.

"Керувалася насправді тим, як ректори продовжуватимуть стратегію університету, а також, наскільки вони спілкувалися зі студентами, наскільки вони близькі до них. Насправді — це більш інтуїтивний вибір", — каже Оксана Майданська.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів голови виборчої комісії Орини Децик, за голосуванням стежили спостерігачі від громадських організацій, Міністерства охорони здоров'я та від кожного з трьох кандидатів на посаду ректора вишу.

Голова громадської організації "Громадська ініціатива дій (Гід)" Іван Жеведь каже: було важливо спостерігати саме за підрахунком голосів.

"Багато положень взято з класичних виборів. Дуже строгі умови акредитації як спостерігачів, так і журналістів. Але все дотримано в межах закону. Я не бачив ніяких суттєвих порушень. Явка — понад 50%, що дуже позитивно, адже що більше виборців проголосують, то більша легітимність виборів", — розповідає Іван Жеведь.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube