Вибори нового ректора у Франківському медуніверситеті. Що кажуть кандидати й виборці

У Франківському медуніверситеті готуються обрати нового ректора. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківському медуніверситеті 19 січня 2024 року відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.

Що обіцяють кандидати у своїй передвиборчій програмі та чого очікують від нового ректора студенти й викладачі, читайте у матеріалі Суспільного.

Голова організаційного комітету Сергій Василюк каже: вибори ректора проведуть в укритті медуніверситету. З його слів, процедура буде звичайною: виборці заходитимуть через один вхід, братимуть бюлетені, голосуватимуть у кабінках і кидатимуть їх у скриньки.

"Цьому передував тримісячний процес. Кандидати на посаду ректора подавали в Міністерство охорони здоров'я свої документи. Потім комісія визнала їх кандидатами", — говорить Сергій Василюк.

Обіцянки претендентів на посаду ректора

Кандидат у ректори медуніверситету Микола Островський: "Хочу, щоб університет був лідером на європейському та національному рівнях". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Кандидат Микола Островський розповів, що хоче, аби університет став лідером серед освітніх закладів України та Європи.

"Хочу передати свої вміння, знання в цей час складної економіки, війни, "турбулентності" реформ медицини й освіти для блага своєї рідної альма-матер. Хочу, щоб університет був лідером на європейському та національному рівнях", — каже Микола Островський.

Інший кандидат на посаду ректора Роман Яцишин прагне, аби випускники медуніверситету ставали кваліфікованими працівниками.

Кандидат на посаду ректора Роман Яцишин: "Хочу, щоб наші випускники були топовими працівниками в кожній медустанові". Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Упродовж останніх років в нас якось не було найкращої комунікації з деякими комунальними закладами. Хочу, щоб наші представники лікувального спрямування були топовими працівниками в кожній медустанові. Ми для цього маємо знання та вміння. Знаю про проблеми студентів, викладачів, кафедр і саме їх разом з командою збираюся розв'язувати. У нас зменшується кількість студентів, вони виїжджають за кордон. Ми повинні повернути їх і дати зрозуміти, що, закінчивши наш заклад, вони будуть мати можливість працювати в топових лікувальних чи наукових закладах України та Європи", — говорить Роман Яцишин.

Кандидат у ректори Руслан Савчук. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Кандидат у ректори Руслан Савчук не надав коментар Суспільному. Однак з його передвиборчою програмою можна ознайомитися на сайті університету. Зокрема, в ній йдеться: "Медичний університет прагне стати центром, де об'єднуються знання, досвід та практика для вдосконалення медичної сфери та забезпечення кращого майбутнього для наших студентів, пацієнтів та громади в цілому. Наша візія полягає в тому, щоб стати прикладом для інших медичних університетів та змінювати світ на краще за допомогою нашої освіти, досліджень та медичної практики".

Що кажуть виборці

Викладач медуніверситету Ігор Тодорів від майбутнього ректора очікує підтримки в проєктах, пов’язаних із психологічною реабілітацією військових. За кого віддасть свій голос, ще не вирішив.

"Психіка людей, які повертаються з війни, трішки інакша, ніж у цивільних. Вона міняється назавжди і її треба пристосувати до нових реалій. Ми цим займаємося, ми це вміємо робити. Вже проходимо міжнародні навчальні програми, щоб мати змогу проводити такі реабілітації поза межами університету", — каже Ігор Тодорів.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Яких змін у виші хотів би найближчим часом, розповів доцент кафедри фтизіатрії та пульмонології Олександр Варунків.

"Збільшення надання кращих кваліфікованих медичних послуг населенню, оскільки зараз є гостра проблема з цим. Багато лікарів виїхали й треба готувати нові кадри, які стануть гарними лікарями-практиками", — говорить Олександр Варунків.

Голова студентського профкому медичного університету Юрій Солоджук каже: студенти хочуть, аби в університеті було більше проєктів з європейськими країнами.

"Щоб були обміни, проєкти, щоб двері до Європи відчинилися нашим українським студентам, зокрема медикам. Тому що інколи наші діти натрапляють на труднощі, порівняно зі студентами інших вишів", — розповідає Юрій Солоджук.

Загалом участь у голосуванні мають взяти 1148 людей. 75% з них — це всі викладачі медуніверситету, 15% — студенти та 10% — адміністративно-господарський персонал, каже голова організаційного комітету Сергій Василюк. З його слів, раніше кожна група виборців обрала своїх представників для остаточного голосування.

Результати виборів на посаду ректора вишу будуть відомі ввечері 19 січня. За словами Сергія Василюка, якщо жоден з кандидатів не набере більш як 50% голосів, відбудеться другий тур.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube