Допомагали УПА та відбули заслання. У Калуській громаді на Франківщині дві жительки відзначити 100-літній ювілей

. Фото: сторінка у facebook Андрія Найди

У Калуській громаді на Івано-Франківщині дві жінки відзначили столітній ювілей. Обидві відбули заслання через допомогу ОУН-УПА.

Про це на Facebook-сторінці повідомив голова громади Андрій Найда.

Історія життя Катерини Савчук

11 грудня 100 років тому народилася Катерина Савчук. Жінка — уродженка села Дуліби Рівненської області. Дитинство та юність проживала там. Вийшла заміж за командира УПА. У подружжя народилася донечка.

"Та, на жаль, у щасливу сім’ю прийшла біда. Підступні енкаведисти вбили чоловіка Катерини. Жінка залишилася вдовою. У 1947 році її та інших членів сім’ї вивезли на Урал. Благо, що дочку пані Катерини невдовзі вдалося повернути в Україну і її виховувала родичка, яка змогла уникнути заслання. Звичайно, що життя на Уралі було складним, доводилося жити в землянках", — йдеться у дописі.

На Уралі Катерина перебувала до 1962 року, далі повернулася у рідне село Дуліби. Працювала у колгоспі ланковою.

У Калуську громаду Катерина Савчук переїхала 20 років тому до своєї доньки, яка тут створила власну сім’ю.

"На жаль, три роки тому пані Катерина навіки попрощалася з єдиною донечкою. Тепер у неї залишилися дві онучки, троє правнуків, які, власне, і доглядають стареньку, та троє праправнуків, — пише Андрій Найда. — Катерина Матвіївна — надзвичайно привітна, а головне — вона й досі зберігає ясність розуму та почуття гумору".

Катерина Савчук по центру у власноруч пошитому кептарі. Фото: сторінка у facebook Андрія Найди

Катерина Матвіївна — також вправна швачка. Адже кептар, у якому жінка на фото, створила власноруч. Жінка лише пів року тому перестала шити. Донедавна вона також відвідувала місцеву церкву.

Ще одна ювілярка у Калуській громаді — Галина Король

10 грудня 100-літній ювілей відзначила ще одна жителька Калуської громади — Галина Король. Жінка народилася у селі Томашівці Калуського району. У 20-річному віці вона стала зв’язковою ОУН-УПА.

"Багато випробувань випало на долю пані Галини. Перебуваючи у засланні в Сибіру, зустріла свого майбутнього чоловіка, він теж був політв’язнем. З Божою поміччю їм вдалося народити двох донечок. На жаль, незадовго після народження другої доньки помер чоловік, тож в Україну пані Галина поверталася вже вдовою та з двома дітками на руках. Попри все, їй стало сили подолати всі труднощі. Завжди активна, надзвичайно розумна та мудра жінка", — розповідає про ювілярку Андрій Найда.

Ювілярка Галина Король. Фото: сторінка у facebook Андрія Найди

Галина Король працювала нянечкою в дитячому садочку. З особливою уважністю ставилася до подій в Україні, до її історії, адже "любов до Батьківщини змалечку гріла її душу". Внуки Галини брали участь у Революції гідності.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube