У Витвиці на Івано-Франківщині скажений кіт покусав людей. У селі оголосили карантин

. Фото ілюстративне: Pexels

У Витвиці Калуського району, що на Івано-Франківщині, скажений кіт покусав людей. У селі оголосили карантин.

Про це повідомили на сторінці Витвицької сільської ради у Facebook.

7 та 8 листопада 2023 року до Калуського районного відділу Головного управління Держпродспоживслужби в області надійшло повідомлення про те, що кіт покусав людей.

10 листопада тварина загинула. Того ж дня труп кота відправили на дослідження в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію. В нього виявили збудник сказу. 13 листопада комісія провела обстеження та дезінфекцію місця загибелі тварини.

14 листопада 2023 року за рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії на територію села Витвиця наклали карантинні обмеження. Відстань 2 км від населеного пункту оголосили загрозливою зоною, а 5 км — зоною спостереження.

В селі проводять роз'яснювальну роботу та профілактичні щеплення тварин проти сказу. Карантинні обмеження знімуть через два місяці від останнього випадку захворювання.

Що таке сказ

"Сказ — вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему й після появи симптомів стає невиліковним — 100% хворих людей помирають", — каже лікар-епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олексій Косько.

Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх вкусить, подряпає або обслинить інфікована тварина. Водночас через кров чи сечу тварин сказ не передається.

Що робити, якщо вас вкусила чи подряпала тварина:

  • щонайменше упродовж десяти хвилин ретельно промивайте місце ураження проточною водою з господарським милом;
  • зверніться по медичну допомогу до травмпункту для проведення щеплення антирабічною вакциною;
  • потрібно отримати п'ять щеплень: у день звернення до лікаря, а потім у третій, сьомий, 14 і 28 дні.

Зі слів Олексія Коська, антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання майже у 99% випадках. Вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14 дня з моменту укусу чи обслинення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube