Івано-Франківський апеляційний суд залишив під вартою депутата Калуської міськради, який на смерть збив велосипедиста

Івано-Франківський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід — тримання під вартою строком на 60 діб депутату Калуської міської ради Тарасу Барничу. 26 жовтня 2023 року підозрюваний напідпитку автомобілем на смерть збив велосипедиста.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного із зали суду.

13 листопада в Івано-Франківському апеляційному суді розглянули скаргу депутата Калуської міської ради Тараса Барнича щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Адвокат Тараса Барнича Олег Іванів. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Адвокат підозрюваного Олег Іванів під час судового засідання просив замінити своєму підзахисному запобіжний захід на домашній арешт із можливістю внесення застави. Він додав, що Тарас Барнич — раніше не судимий, має дружину й дітей, займається волонтерством, за що отримав подяку від однієї з військових частин. Адвокат попросив визначити розмір застави у 40 прожиткових мінімумів.

"Я зазначаю, що Барнич своїми діями жодним чином не може вплинути ані на хід судового розслідування, ані на збирання доказів. Вважаю, що прокурор не навів достатньо підстав на обґрунтування ризиків. Суд безпідставно задовольнив клопотання і визначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", — каже Олег Іванів.

Адвокат Тараса Барнича Сергій Любчик. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Інший адвокат Барнича Сергій Любчик розповів, що потерпілі — родина загиблого велосипедиста — жодних претензій до підозрюваного не висувають.

"Сторона захисту обрала позицію. Ця позиція підтримується нашим підзахисним: під час судового розслідування вживатимуться всі необхідні заходи щодо відшкодування завданої матеріальної й моральної шкоди", — говорить Сергій Любчик.

Прокурор Денис Свірідов. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Натомість прокурор Денис Свірідов сказав, що апеляція — необґрунтована. З його слів, якщо замінити підозрюваному запобіжний захід на домашній арешт, то є ризик перешкоджання розслідуванню.

"Я вважаю, що на цьому етапі досудового розслідування такий запобіжний захід є необхідним, оскільки ризики щодо переховування є суттєвими. Також, доки триває судове розслідування, є суттєві ризики впливу на свідків, потерпілих та інших учасників кримінального провадження", — говорить Денис Свірідов.

Підозрюваний Тарас Барнич. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Підозрюваний Тарас Барнич провину визнав, шкодує про скоєне і співпрацюватиме зі слідством.

"Хочу сказати, що дуже шкодую про те, що сталося. Важко переносити це. Я не збираюся десь тікати чи перешкоджати, а навпаки — допомагатиму в слідстві", — каже Тарас Барнич.

Івано-Франківський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без можливості внесення застави.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube