Суд зупинив провадження у справі псевдоволонтера з Калуша Віталія Хемича: обвинуваченого мобілізували до війська

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині суд зупинив провадження щодо Віталія Хемича, якого підозрюють у привласненні понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку ЗСУ. Обвинуваченого мобілізували до війська.

Про це повідомили 25 жовтня під час судового засідання у Калуському міськрайонному суді, інформує кореспондентка Суспільного з місця події.

На сьогоднішнє слухання справи Віталій Хемич не прийшов. Клопотання про зупинення провадження до часу звільнення обвинуваченого з військової служби подала прокурорка Наталія Площанська.

"Наразі обвинувачений Віталій Хемич призваний на військову службу за контрактом під час мобілізації у військову частину А4247. Cуд вважає за доцільне зупинити судове провадження щодо обвинуваченого до його звільнення з військової служби", — сказала суддя Олександра Кардаш.

Що відомо про справу псевдоволонтера Віталія Хемича

19 вересня Калуська прокуратура повідомила про підозру калушанину, який привласнив понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку Збройних сил України.

Підозрюваний Віталій Хемич є сином підприємця та ексдепутата Калуської міської ради Ігоря Хемича. Після того, як обдурені люди почали поширювати інформацію про псевдоволонтера, Хемич опублікував відеозвернення у Facebook, в якому зізнався, що є залежним від азартних ігор. Також чоловік попросив вибачення у тих, в кого виманив гроші. Старший брат псевдоволонтера Олег Хемич кореспондентці Суспільного повідомив, що почав віддавати людям гроші, які у них видурив його брат.

23 вересня у Калуському міськрайонному суді обрали міру запобіжного заходу для Віталія Хемича, якого підозрюють у привласненні понад 1 млн грн благодійних внесків на підтримку Збройних сил України. Суд вирішив взяти чоловіка під варту із можливістю внесення застави у 198 480 грн.

28 вересня Віталій Хемич вийшов із СІЗО після внесення застави у сумі 198 480 грн. Також підозрюваний відшкодував ошуканим понад 1 млн 400 тис. грн.

9 листопада на засідання суду прийшли четверо потерпілих, яких ошукав Хемич. Частина людей, у яких обвинувачений виманив гроші, подали клопотання, аби засідання проводили без їхньої участі, бо зараз вони воюють на фронті.

13 лютого 2023 року у суді допитали брата обвинуваченого — Олега Хемича, який у справі виступає свідком.

8 травня 2023 року у суді допитали Віталія Хемича. Він повідомив, що з обвинуваченням згідний частково.

16 серпня 2023 року у цьому ж суді продовжили розгляд цієї справи. На засіданні допитали ще п'ятьох потерпілих, які перерахували Віталію Хемичу гроші на придбання військового спорядження.

18 вересня під час судового засідання у Калуському міськрайонному суді допитали останню потерпілу.

3 жовтня слухання справи відклали, оскільки Віталій Хемич потрапив у лікарню із черепно-мозковою травмою.

16 жовтня обвинувачений розірвав договір зі своїм адвокатом Василем Федоровичем, який вів справу від початку її розгляду.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube