У Стримбі на Франківщині потрібно відновити приблизно шість мостів через пожежу нафтопроводу: що відомо

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селі Стримба на Івано-Франківщині потрібно відновити приблизно шість мостів, які зруйнувалися під час пожежі нафтопроводу 30 вересня. Для цього на сесії Надвірнянської міськради виділили понад 1 млн грн.

Про це у відеозверненні на Facebook-сторінці повідомив міський голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович.

Якщо грошей на відновлення мостів не вистачатиме, тоді планують оптимізувати видатки по різних статтях з бюджету Надвірнянської громади, говорить очільник громади.

"Маємо над чим працювати, адже потрібно відновити орієнтовно п'ять-шість мостів, які згоріли в цій техногенній катастрофі. Звичайно, на капітальний ремонт піде не один тиждень і місяць. Але ми вже відновили роботи з будівництва моста на вулиці Нижній. Наразі влада робить все, щоб якомога швидше подолати наслідки трагедії", — каже Андрійович.

З його слів, складність відновлення мостів — різна, деякі легше відремонтувати, інші — потребують додаткового технічного рішення та будівельного матеріалу. Проте всі мости планують полагодити до кінця 2023 року.

Що відомо про пожежу нафтопроводу поблизу села Стримба

30 вересня орієнтовно о 17:00 стався порив нафтопроводу, внаслідок чого розлилися нафтопродукти вздовж потічка на площі 100 м². Опісля трапилася пожежа. Вогонь перекинувся на приватний будинок.

Внаслідок пожежі на нафтопроводі травмувалися дев'ятеро людей. Двоє дітей — у критичному стані з численними опіками тіла перебували в обласній дитячій клінічній лікарні. Також двох дорослих транспортували в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню. Один пацієнт залишався на лікуванні у Надвірнянській центральній районній лікарні. Ще чотирьом людям надали необхідну медичну допомогу на місці.

2 жовтня на лікування до клініки святого Луки у Львові транспортували 35-річного чоловіка, який отримав понад 44% опіків тіла. Того ж дня одного з хлопчиків, який отримав опіки внаслідок пориву нафтопроводу, привезли в опіковий центр Львова. Ще одного пацієнта з опіками після пориву нафтопроводу у Стримбі перевели з Надвірнянської центральної лікарні в Івано-Франківську обласну.

5 жовтня двох дорослих і двох дітей евакуювали для подальшого лікування до Німеччини.

З 11 до 13 жовтня у Надвірнянській громаді оголосили триденну жалобу через те, що у Німеччині померли двоє людей, які травмувалися під час пожежі нафтопроводу у селі Стримба.

На 1 жовтня 2023 року концентрація нафтопродуктів у річці Стримба, що на Івано-Франківщині, через порив нафтопроводу у майже 26 разів перевищувала гігієнічні нормативи.

Станом на 2 жовтня спеціалісти Держпродспоживслужби у селі Стримба, за 500 м до пориву нафтопроводу, зафіксували збільшення сажі у 15 разів та майже удвічі — азоту діоксиду та оксиду вуглецю.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube