"Хлопці казали, що я — везучий". Історія пораненого військового Євгенія Щербакова, який втратив око під Вугледаром

. Фото: Діана Коржук/Суспільне Івано-Франківськ

Кулеметник 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Євгеній Щербаков втратив око після поранення, яке отримав 16 квітня 2023 року під Вугледаром. Боєць потребує реконструкції обличчя.

Військовослужбовець переніс 12 операцій. Останню з реконструкції обличчя провели в Івано-Франківську в межах міжнародної місії пластичних хірургів США та Канади "Face the Future Ukraine". Своєю історією Євгеній Щербаков поділився із Суспільним.

Євгеній Щербаков — родом із Білої Церкви. У серпні 2022 року чоловік вступив до лав Збройних сил України.

"Нас привезли в розташування. Прийшов командир роти, говорить: "Хто хоче на бойове завдання поїхати, подивитися?" Я погодився. Мені ж цікаво, як це там, що це там. Думав, вночі поїдемо, а вранці повернемося. Поїхав і на дев'ять днів "загримів". Оце поїхав подивитися", — жартує військовий.

Фото: з архіву Євгенія Щербакова

Євгеній Щербаков — кулеметник. У складі 72 ОМБр імені Чорних Запорожців Євгеній боронив країну на Вугледарському напрямку.

"Одного разу в нас був штурм. Тоді я й пошкодував, що був кулеметником. Це все на собі тягнути — ось такий кулемет, уявляєте? Мені його видали, новенький — 1976 року, німецький. У нього немає ременя, я в руці це все ніс. Так плювався. Всі легенько собі біжать, а я тягнув зі собою", — пригадує боєць.

Перше поранення на фронті

Під час бойового завдання у жовтні 2022 року військовий отримав поранення.

"Це — війна, там всяке буває. І ось так мене уламками побило. Горло пробило, спину, плечі. Але нормально. Ми відходили й майже дві години йшли селом. Нормально собі жартували. Там — хати закинуті й виноград висить гарний. Кажу: пацани, станьмо, я виноград пожую ще. А вони відповідають: "У тебе дірка в горлі отакенна. Який виноград?" — розповідає Євгеній Щербаков.

Фото: з архіву Євгенія Щербакова

Повернення на війну і друге поранення

Після чотирьох місяців лікування та реабілітації військовий повернувся на фронт.

"Туди ж, до своїх хлопців повернувся. На той самий напрямок. І вдруге так вийшло в мене. Але хлопці говорять, що я — везучий", — каже військовий.

Фото: з архіву Євгенія Щербакова

На Великдень 16 квітня 2023 року Євгеній Щербаков отримав друге поранення.

"Таке гарне свято. Я його так люблю. І тут на тобі. Ми йшли на позицію, а там прилетіло. Написали в документах, що щось протитанкове. А що саме? Темно ж, не розбереш. Ми йшли вшістьох. То четверо отримали дрібні уламкові поранення, а я і побратим... Йому дві ноги відразу відірвало. Хлопці мене за бронежилет тягнули полями 3 км. Потім інші підбігли — вже ноші принесли. І на ношах витягнули. А потім — машина. Далі не пам'ятаю", — говорить військовослужбовець.

Фото: Діана Коржук/Суспільне Івано-Франківськ

Внаслідок другого поранення Євгеній втратив око.

"Мене з Дніпра привезли у Київ. Це вже у "Феофанії" мені сказали, що немає ока. Це ж — війна. Я ж не в супермаркет вийшов скупитися і зі мною таке сталося. Я розумів, що всяке може бути. Хоч ноги на місці. Бо в Дніпрі хотіли одразу відрізати. Телефонували моїй мамі, казали, що я без ніг. А потім передумали й почали мені робити ноги", — пригадує кулеметник.

Євгеній Щербаков втратив око під Вугледаром. Фото: Діана Яців/Суспільне Івано-Франківськ

"У мене не було половини лиця"

Зі слів Євгенія, зараз він потребує реконструкції обличчя.

"Пів лиця не було. Це все стягнулося так. Коли мені показали перше відео та фотографії, як мене у "Феофанію" привезли, — там взагалі нічого не було. Це воно вже стягнулося. Наросло це все. А пів обличчя не було й око теж було зашите", — розповідає військовий.

Євгеній Щербаков переніс 12 операцій. Фото: Діана Яців/Суспільне Івано-Франківськ

Операція

Євгеній Щербаков переніс 12 операцій. Останню — з реконструкції обличчя — провели в Івано-Франківську в межах міжнародної місії пластичних хірургів США та Канади "Face the Future Ukraine". Вона тривала сім годин.

"У нього не було виличної та орбітальної кісток. Ми робили імплант. Перед виготовленням ми практично щотижня з липня 2023 року консультувалися з іноземними колегами. Розробляли план операції й біоінженери "Face the Future". До кожної дірочки, кожного шурупчика продумували це", — розповідає координаторка медичної місії Наталія Комашко.

Після останньої операції Євгенію встановлять очний протез.

Президент фонду "Face the Future" Пітер Адамсон та Євгеній Щербаков. Фото: Діана Яців/Суспільне Івано-Франківськ

Спілкуючись з прооперованим військовим, засновник і президент фонду "Face the Future" Пітер Адамсон пообіцяв: "Невдовзі ми повернемо тобі такий вигляд, який ти мав до поранення".

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube