Оголосили триденну жалобу. В Німеччині померли двоє людей, які отримали опіки через порив нафтопроводу на Франківщині

. Фото: Unsplash

У Німеччині померли двоє людей, які травмувалися від пориву нафтопроводу у селі Стримба на Івано-Франківщині 30 вересня 2023 року. З 11 до 13 жовтня у Надвірнянській громаді оголосили триденну жалобу.

Про це у відеозверненні на Facebook-сторінці повідомив міський голова Надвірнянської територіальної громади Зіновій Андрійович.

"Дорога жалобна громадо, Ярослав та Наталя, які постраждали внаслідок техногенної ситуації, що сталася у селі Стримба 30 вересня, на превеликий жаль відійшли у засвіти. Надвірнянська громада висловлює слова співчуття родинам померлим. Надвірнянська міська рада візьме на себе всі витрати, щоб доставити померлих людей з Німеччини", — повідомив Андрійович.

Померли 35-річний чоловік та 39-річна жінка. Також міський голова розповів, що померла Надія — дружина Василя Гладиша, якого 11 жовтня транспортували з Львівського опікового центру на лікування та реабілітацію у Фінляндію.

"Непоправна втрата трьох жителів нашої громади, двоє з яких померли через техногенну ситуацію. За життя госпіталізованих, постраждалих, які померли, боролися лікарі України та Європи. На жаль, доля розпорядилася по-іншому", — говорить Зіновій Андрійович.

Що відомо про пожежу нафтопроводу поблизу села Стримба

30 вересня орієнтовно о 17:00 стався порив нафтопроводу, внаслідок чого розлилися нафтопродукти вздовж потічка на площі 100 м². Опісля трапилася пожежа. Вогонь перекинувся на приватний будинок.

Внаслідок пожежі на нафтопроводі травмувалися дев'ятеро людей. Двоє дітей — у критичному стані з численними опіками тіла перебували в обласній дитячій клінічній лікарні. Також двох дорослих транспортували в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню. Один пацієнт залишався на лікуванні у Надвірнянській центральній районній лікарні. Ще чотирьом людям надали необхідну медичну допомогу на місці.

2 жовтня на лікування до клініки святого Луки у Львові транспортували 35-річного чоловіка, який отримав понад 44% опіків тіла. Того ж дня одного з хлопчиків, який отримав опіки внаслідок пориву нафтопроводу, привезли в опіковий центр Львова. Ще одного пацієнта з опіками після пориву нафтопроводу у Стримбі перевели з Надвірнянської центральної лікарні в Івано-Франківську обласну.

5 жовтня двох дорослих і двох дітей евакуювали для подальшого лікування до Німеччини.

На 1 жовтня 2023 року концентрація нафтопродуктів у річці Стримба, що на Івано-Франківщині, через порив нафтопроводу у майже 26 разів перевищувала гігієнічні нормативи.

Станом на 2 жовтня спеціалісти Держпродспоживслужби у селі Стримба, за 500 м до пориву нафтопроводу, зафіксували збільшення сажі у 15 разів та майже удвічі — азоту діоксиду та оксиду вуглецю.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube