Пампухи від господинь. У Франківську відзначають четверту річницю створення громади

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На території палацу Потоцьких в Івано-Франківську триває благодійний ярмарок пампухів та пиріжків. У такий спосіб відзначають четвертий рік створення Івано-Франківської громади. Свої солодкі вироби представили 17 старостинських округів та Івано-Франківська міська рада, передає кореспондентка Суспільного з місця події.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами заступника директора департаменту інтеграції громад Івано-Франківської міськради Андрія Деркача, гроші, вторговані на ярмарку, передадуть на потреби військових.

Як в Івано-Франкіську відзначають четверту річницю створення громади. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Пампухи традиційно є в кожному селі, але кожна ґаздиня по-своєму пече. Кожна має свій секрет, свої фірмові пампухи чи пиріжки. Тому вирішили, що це допоможе, по-перше, показати традиції кожного округу і, крім того, можна у такий спосіб допомогти ЗСУ. Також усіх, хто придбає випічку, пригощаємо карпатським чаєм з медом", — розповідає Андрій Деркач.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Староста Колодіївського старостинського округу Галина Бринзей каже: на ярмарку представили 12 видів пампухів.

"Це — вироби, які люди печуть на різдвяні свята і пригощають ними гостей у нашому селі. Усі гроші, які вторгуємо, передамо нашим захисникам. Маємо пампухи гарні й зі сиром, і з м'ясом, картоплею, капустою і без начинки. Різні. Маємо безкоштовний узвар для відвідувачів", — говорить Галина Бринзей.

Намет Колодіївського старостинського округу. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Франківка Галина з дочкою придбали пампухи у колодіївських господинь. Жінка каже: про ярмарок дізналася із соцмереж.

"Ми дуже любимо пампушки й хочемо таким чином долучитися до допомоги військовим", — додає Галина.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Жителі Угорників на ярмарку продають пампухи та пиріжки. Солодощі для заходу готували приблизно 20 місцевих господинь, каже староста Угорницького старостинського округу Любов Атаманчук.

"Наші вироби є з м'ясом, капустою, лівером, повидлом, маком, яблуками — пухкенькі, гарненькі, смачненькі. Запрошуємо гостей у наш намет, аби мати змогу придбати для наших воїнів усе необхідне", — говорить Любов Атаманчук.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Під час ярмарку виступали колективи з Івано-Франківської громади, а працівники бібліотек облаштували виставку книг про історію сіл та письменників Івано-Франківської громади. Також впродовж заходу проводять майстер-класи, каже директорка міської централізованої бібліотечної системи Оксана Вовк.

"Майстер-класи різної тематики: є патріотичні обереги, "акварелі осені" — будемо робити різні квіточки та прикрашати ними карту України. Також майстер-клас "Українська хустка личить усім" — навчатимемо зав'язувати хустку. До того ж проводимо фотоконкурс "Україну творять люди", — розповідає Оксана Вовк.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

За словами Андрія Деркача, ярмарок триватиме до 16:30.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube