Зібрали майже 1,5 млн грн. В Івано-Франківську відбувся забіг "Frankivsk Half Marathon 2023"

"Frankivsk Half Marathon 2023" в Івано-Франківську, 8 жовтня 2023 року. Фото: Facebook/Руслан Марцінків

В Івано-Франківську 8 жовтня відбувся ювілейний забіг "Frankivsk Half Marathon 2023". Вдесяте охочі могли випробувати свої сили на дистанціях від 100 м до майже 22 км. У межах півмарафону зібрали майже 1,5 млн грн для 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".

Як відбувався півмарафон у 2023, читайте у репортажі Суспільного.

Приблизно 1 300 людей, зокрема майже три сотні дітей, взяли участь у десятому Франківському півмарафоні, який провели у центральній частині міста, розповідає організатор дійства Ігор Крицак. Діти свої сили випробовували на дистанціях 100, 400 та 1000 м.

У "Frankivsk Half Marathon 2023" взяли участь майже три сотні дітей. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

9-річна Влада Гаврилків — учасниця "Frankivsk Half Marathon 2023". Дівчинка каже: навіть негода не вплинула на її бажання взяти участь у забігу.

"Серце вирішило. Я дуже старалася, але думала, що буду останньою. Прибігла третьою на своїй дистанції", — говорить Влада Гаврилків.

9-річна учасниця "Frankivsk Half Marathon 2023" Влада Гаврилків. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Роман Гудима зі сином приїхав зі своєю групою підтримки з Рівного, щоб доєднатися до Франківського півмарафону. Чоловік каже: планує забіг на дистанцію майже 22 км. Він — медик, а такі змагання допомагають йому підтримувати себе в належній фізичній формі.

Роман Гудима та його група підтримки. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я — хірург-імплантолог, і не міг би робити довготривалі операції, якби не був достатньо функціональним. Біг — це найприродніший рух. До того ж його тренування дуже легко організувати", — розповідає Роман Гудима.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Директор департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міськради Віталій Матешко каже: цьогоріч долатиме дистанцію у 5 км. За його словами, з кожним роком у півмарафоні збільшується кількість учасників та розширюється їхня географія.

Забіг "Frankivsk Half Marathon 2023" в Івано-Франківську, 8 жовтня 2023 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Цей забіг — десятий, ювілейний. Він набуває міжнародного масштабу. Дуже важливо, тому що бігова спільнота України поважає цю справу. В усьому світі люди люблять бігати. Це — один з найпопулярніших видів рухової активності", — говорить Віталій Матешко.

Директор департаменту молодіжної політики і спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів генерального директора забігу Ігоря Крицака, засновником "Frankivsk Half Marathon" є військовослужбовець Сергій Караванець. Боронячи Україну, він зник безвісти у травні 2022 року. Тому, продовжує Ігор Крицак, цей захід має і благодійну складову.

Генеральний директор "Frankivsk Half Marathon 2023" Ігор Крицак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Разом з благодійним фондом "Порт Франківськ" ми збирали гроші силами командного збору. Також організували благодійний пробіг. Загальна сума, яку нам вдалося зібрати, складає приблизно 1,5 млн грн. Ці гроші ми витратимо на придбання дронів для 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс", — розповідає Ігор Крицак.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube