Фермери Франківщини можуть отримати безкоштовні консультації експертів. Як це зробити

Прикарпатські фермери, а також ті господарники, які переїхали на Івано-Франківщину з інших регіонів, можуть скористатися можливостями Центру розвитку фермерства "Врожай перемоги". Зокрема, в онлайн-режимі отримати безкоштовні консультації експертів з юридичних питань, щодо управління бізнесом, оподаткування, розвитку рослинництва.

Про це у коментарі Суспільному повідомила керівниця проєкту "Центр розвитку фермерства", голова громадської організації "Буковинська агенція регіонального розвитку" Тетяна Лебухорська.

Окрім цієї організації, над проєктом працюватимуть Національна асоціація дорадчих служб України й Агенція місцевого економічного розвитку Яворівщини. Проєкт, який фінансуватиме уряд Німеччини, діятиме не лише в Івано-Франківській, а й у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій, Черкаській областях. Консультуватимуть фермерів із цих регіонів експерти з усієї України.

"Наше завдання — знайти експертів, які найкраще відповідають на запитання, що виникають у фермерів. У нас є свій пул експертів, але ми розуміємо, що запити можуть бути різними. Тож, якщо є люди, які відчувають, що можуть долучитися до консультування в центрі, хай звертаються і подають заявки. Їм обов’язково потрібно подавати резюме й описати, у яких сферах у них є експертиза", — говорить Тетяна Лебухорська.

Запити експертам фермери можуть адресувати за телефонним номером: 093 663 58 78. Телефонна лінія працює цілодобово. З фермерами спілкуватиметься робот. Бесіда буде записана, її потім аналізуватимуть. З фермером, який телефонував, згодом особисто сконтактує експерт, який і надасть консультацію.

Також свої запитання господарники матимуть змогу надсилати через соціальні мережі (Facebook, Instagram) і розміщувати у Google-формі на сайті проєкту. Тетяна Лебухорська каже: консультації експертів можуть стати корисними передусім тим, хто релокувався.

"Ми побачили, що багато людей, які звикли працювати на землі у південних чи східних областях, коли переїжджають у центральну, західну частини України, хочуть займатися вирощуванням. Але ґрунти тут зовсім інші. Те, що працювало у них, наприклад, на Миколаївщині, на Прикарпатті не спрацює. Важливо, щоб люди зрозуміли це не через рік, коли матимуть проблеми з врожаєм. Треба упередити такі ситуації", — розповідає Тетяна Лебухорська.

Організатори проєкту, який завершиться у січні 2024 року, планують не тільки онлайн-консультації, а й тренінги для фермерів із залучення грантів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube