"Віддати шану місту і героям, які його захищали". У Франківську відзначили день Маріуполя

. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську 23 вересня відзначили день Маріуполя. На території палацу Потоцьких виступали творчі колективи. Також розгорнули благодійний ярмарок, на якому пригощали охочих традиційними стравами греків Приазов’я. Заходи з нагоди відзначення дня міста організували представники центру допомоги переселенцям "Я — Маріуполь".

Про це Суспільному розповіла керівниця центру Ольга Крохмальова.

"Зазвичай у Маріуполі ми святкували. Зараз не можемо цього робити. Тому ми просто вирішили зібратися разом і віддати шану місту, віддати шану героям, які його захищали, і людям, які продовжують його зберігати у своїх серцях", — каже Ольга Крохмальова.

Перед відвідувачами у палаці Потоцьких виступив вокальний гурт "Я — Маріуполь", студенти Прикарпатського національного університету та маріупольські колективи, які переїхали до Івано-Франківська.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Під час заходу демонстрували відеоролики про те, яким був Маріуполь до вторгнення РФ.

"Ми вважаємо, що місто — це все-таки люди, які його створюють. І нам дуже важливо залишатися такими згуртованими, однією великою родиною для того, щоб після перемоги повернутися і допомагати відбудувати наш рідний дім", — говорить Ольга Крохмальова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У палаці Потоцьких провели благодійний ярмарок, на якому продавали речі з патріотичною символікою. Їх виготовили представники центру. Отримані гроші спрямують на потреби Сил оборони України.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Відвідувачі також мали змогу скуштувати традиційні страви кухні греків Приазов’я.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Маріуполь — це багатонаціональне місто. У нас дуже велика родина греків, тому будемо частувати грецькими смаколиками. Нас Івано-Франківськ прийняв і ділиться своїм теплом. Ми хочемо також поділитися своїм теплом із франківцями, із переселенцями з інших міст. Тому що ми все ж таки — велика українська родина", — каже Ольга Крохмальова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів керівниці центру "Я — Маріуполь", зараз в Івано-Франківську проживають орієнтовно дві з половиною тисячі маріупольців.

Центри "Я — Маріуполь" на Франківщині

В Івано-Франківську 30 червня 2022 року відкрили центр "Я — Маріуполь". Він працює на вулиці Грушевського, 22 з понеділка до суботи з 9:00 до 18:00.

Того самого дня центр підтримки переселенців "Я — Маріуполь" відкрили й у Калуші.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube