В Івано-Франківську померла засновниця видавництва дитячих книжок Олена Рубановська

Уточнено
. Фото: Facebook/Анна Кирпан

3 вересня 2023 року в Івано-Франківську померла засновниця видавництва книжок для малюків "Кашалот", художниця і дизайнерка Олена Рубановська.

Про це у коментарі Суспільному розповіла її подруга Анна Кирпан.

"Олена була першокласним дизайнером, оформила дуже багато книжок. Найдовше співпрацювала з івано-франківським видавництвом "Лілея НВ". Була багатогранною людиною, всім цікавилася, все пробувала у різних сферах, співала у церковному хорі "Осанна", — говорить Анна Кирпан.

З її слів, Олена Рубановська тривалий час жила "на дві країни": по пів року в Італії та Україні. В італійському місті Ріміні вона виготовляла сувеніри та прикраси.

Нещодавно у неї загострилося онкологічне захворювання, Олену перевезли декілька днів тому в Івано-Франківськ. 3 вересня Олена Рубановська померла.

Анна Кирпан говорить: мисткиня навчалася у школі № 3 в Івано-Франківську, мала музичну освіту. Олена Рубановська закінчила Українську академію друкарства у Львові, перевівшись туди з Прикарпатського університету.

Анна Кирпан згадує про те, як Олена з братом Кирилом заснували видавництво "Кашалот".

"І тканини, і фарби для видань використовували лише натуральні. Щоб книжка-іграшка була безпечною для кількамісячних малюків. Але згодом ріст долара і, відповідно, цін на фарби змусили закрити цю справу", — ділиться спогадами Анна Кирпан.

Парастас за Оленою Рубановською відбудеться 4 вересня о 18 :00 в Будинку смутку на вулиці Ребета в Івано-Франківську. Чин похорону почнеться там же 5 вересня о 10:00. Поховають Олену у селі Микитинці.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube