На Івано-Франківщині поховали військовослужбовця Івана Сорочинського, який помер від онкологічного захворювання

Боєць 109 окремого гірсько-штурмового батальйону 10 гірсько-штурмової бригади Іван Сорочинський. Фото: Facebook/Рогатинська міська громада

У селі Явче, що на Івано-Франківщині, попрощалися з військовослужбовцем 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" Іваном Сорочинським. Військовий помер 13 серпня 2023 року від онкологічного захворювання. Про це повідомили на Facebook-сторінці Рогатинської міської громади.

Іван Сорочинський народився 20 січня 1970 року у багатодітній родині, де зростали шестеро дітей. Чоловік мешкав у селі Явче, закінчив місцеву середню школу та Бурштинське професійно-технічне училище № 20.

8 грудня 2017 року Іван Сорочинський став на захист країни у складі 109 окремого гірсько-штурмового батальйону. Чоловік виконував бойові завдання на сході України до 12 лютого 2020 року.

Прощання з Іваном Сорочинським у селі Явче. Фото: Facebook/Рогатинська міська громада

"Згодом вирішив "зняти своє звичне життя з паузи", повернутися у рідне село. Придбав дім, працював на Львівській залізниці, цінував моменти з близькими. Як мовиться, залишався воїном за будь-яких обставин", — ідеться у дописі.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Іван Сорочинський знову мобілізувався у 109 окремий гірсько-штурмовий батальйон.

"Маючи бойовий досвід, брав участь у важких боях. Але війна дуже скорочує час. День на позиціях ти проживаєш в душі наче кілька років. Болить втрата братів по духу, забирають здоров'я складні умови, постійна втома, надважкі бої. Емоційна "міна" війни, кілька контузій спровокували важку недугу — онкологію", — написали на сторінці Рогатинської громади.

Проходячи лікування, боєць підтримував побратимів — передав у знову бойових дій п'ять автомобілів, придбаних за власні гроші. Помер Іван Сорочинський 13 серпня 2023 року. У нього залишилися дружина Лариса, син Тарас, доньки Марія і Катерина.

Похорон Івана Сорочинського у селі Явче.

"Іван Сорочинський був кращим. Його дуже поважали побратими, переймалися його здоров'ям. Прямий, безкомпромісний, щирий, відповідальний. Чудова людина і воїн — таким він запам'ятався усім", — так згадує побратима військовослужбовець Тарас Хандога.

Прощання з бійцем відбулося 14 серпня. Поховали Івана Сорочинського у його рідному селі Явче.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube