"У нас бракує робочих рук". В Івано-Франківську "Маскувальні феї" запрошують людей до плетіння сіток

. Фото: Facebook/Руслан Марцінків

В Івано-Франківську волонтери центру "Маскувальні феї" просять охочих долучатися до плетіння сіток. Зараз центр має 71 замовлення, а це — понад 2 500 м² сітки. Однак волонтери не можуть швидко їх виконати, оскільки бракує людей. Про це Суспільному розповіла співзасновниця центру, голова благодійного фонду "ДОБРО-ДІЇ" Олена Николин.

"Хлопці будуть чекати сітку, однак ми не зможемо вчасно її доставити, тому що у нас бракує робочих рук. Є матеріали, але замало людей, вільних рук і годин. Але тут проблема ще й у мотивації, бо можна привести тисячу людей, які будуть робити неякісно. А переробляти немає часу: черга стоїть, хлопці неприкриті, відбувається зміна сезону", — каже Олена Николин.

"Ми трохи божевільні у цьому"

З її слів, створюючи сітку, волонтери намагаються зробити її максимально точною до ландшафтного відтінку.

"У нас навіть білих сіток було дев'ять відтінків. Ми реально вимагаємо повну відповідність кольорів. Ми трохи божевільні у цьому, бо просвічуємо сітку ліхтарями, вивозимо на вулицю, ми її фотографуємо з максимально можливих поверхів, намочуємо, пробуємо підпалити", — розповідає Олена Николин.

Волонтерка каже: через зміну сезону потреба в сітках виникне навіть у тих підрозділів, які були забезпечені маскуванням.

"Луганський напрямок, Донеччина — там яскравої зелені, як у нас, немає. Все почне жовтіти. Підрозділи, які були забезпечені маскуванням, будуть мати потребу в оновленні. Я вже не кажу, що сітка — це розхідний матеріал", — розповідає волонтерка.

Окрім людей, каже Олена Николин, є потреба у закупівлі спанбонду.

"Є три типи плетення залежно від запиту, який вид маскування потрібен, чи це — техніка, чи бліндаж, бо є велика різниця. Чи сітка буде чіплятися за техніку, чи, навпаки, потрібна "пелехата", якщо це — бліндажне маскування", — каже Олена Николин.

"Маємо бути гідним тилом"

Співзасновниця центру розповідає: для популяризації справи зараз діє літня локація в парку імені Тараса Шевченка.

"У суботу та неділю до кінця літа продовжуємо працювати, щоб нагадати, якщо ми не фронт, то маємо бути гідним тилом. Багато хто з людей насправді хоче допомагати, але не знає, як долучитися. А хто не бажає допомагати, то, можливо, це заставить їх трохи задуматися", — каже Олена Николин.

З її слів, до плетіння долучаються багато переселенців та родини загиблих захисників і захисниць. Це певним чином трудотерапія, каже Олена Николин.

Окрім людей, які плетуть сітки, є й ті, хто нарізає матеріали, розповідає волонтерка.

"Коли у нас виникла проблема з нарізанням, ми сформували через соцмережі батальйон "Різотто". Нам допомагають понад 50 людей. Нарізають працівники бібліотеки медакадемії, бібліотеки на Дністровській, "Союз українок" ріже, і багато людей вдома. Це — люди, які не можуть прийти. Тому ми привозимо нарізку і потім забираємо", — розповідає Олена Николин.

Допомагають створювати сітки волонтери з громад.

"У нас є свої "фейно-файні" філії. Буквально вчора закінчила наша філія в Печеніжині першу сіточку. Це дає нам можливість трошки закривати чергу. Вчителі зі шкіл приводять свої класи для волонтерства. Ми почали працювати зі студентськими профкомами. Дуже допомагають курсанти-поліціянти, релоковані з Луганська", — каже Олена Николин.

"Маскувальні феї" запрошують волонтерів

"Маскувальні феї" працюють від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Олена Николин розповідає: виготовляти сітки починали з невеликих обсягів — 300 м². Зараз за місяць волонтери сплітають понад 2 тис. м².

Наразі центр має замовлення на виготовлення 71 сітки, а це — понад 2 500 м². Олена Николин каже: це — півтора місяця роботи.

"Що зробити, якщо треба терміново сітку "на вже". Можна пасивно стати в чергу і чекати, поки дівчата все зроблять. Це буде мінімум півтора місяця очікування. Або привести своїх друзів і знайомих. Ми реально всім забезпечуємо. Така своя маленька акція. Ви приходите, збираєте свою "компашку", ми навіть ще чай зробимо", — каже Олена Николин.

Охочі долучитися до плетіння сіток можуть звертатися у бібліотеку-філію № 1, що на вулиці Вовчинецькій, 206, або за адресою Максимовича, 15.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube