Експонати Івано-Франківського краєзнавчого музею виставлять на міжнародній цифровій платформі Museum-digital. Його працівники планують оцифрувати понад 118 тисяч предметів. Про це Суспільному розповіла наукова співробітниця установи Леся Михайлів.
За її словами, доступ до платформи Museum-digital музей отримав кілька днів тому завдяки участі в проєкті Memory Savers.
"У межах цього проєкту було сказано, що не менш ніж 20% оцифрованих експонатів мають бути про Другу світову війну. Тому ми вирішили оцифрувати наш архів УПА, який налічує 72 предмети. Це — агітаційні листівки, брошури та звіти, створені у 40-х роках XX століття", — розповідає Леся Михайлів.
Експонати музею вже почали переводити у цифрову форму — роблять фото і додають описи.
"Можна прочитати опис і побачити, який вигляд має предмет. Також тут зазначено, коли експонат створили, і що це — об'єкт нашого музею. Будь-хто навіть за межами України за потреби може зайти на цю платформу, ввести "УПА" і подивитися все, дотичне до теми", — пояснює студентка-стажерка міжнародної програми Memory Savers Ярина Захарова.
26 липня Ярина Захарова оцифрувала та опублікувала на сайті Museum-digital перший експонат Івано-Франківського краєзнавчого музею. Це — агітаційна листівка Української повстанської армії.
"Ми переводимо у цифрову форму не лише документацію. Загалом хочемо оцифрувати всю колекцію музею, зокрема й ікони чи зброю", — розповідає Ярина Захарова.
За словами Лесі Михайлів, на міжнародній цифровій платформі Museum-digital можна відвідати сотні музеїв з усього світу. В Україні ця мережа наразі об'єднує майже 30 установ.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube