На прикарпатські туристичні маршрути в області виділили 70 тисяч гривень

. Facebook

70 тисяч гривень передбачили цього року в обласному бюджеті на створення нових туристичних маршрутів і їхнє маркування, тобто нанесення спеціальних знаків і встановлення інформаційних стендів, які допомагають туристам орієнтуватися на місцевості. Про це в ефірі Суспільного повідомив заступник голови обласної комісії зі знакування туристичних маршрутів Михайло Ковтун.

"Згідно з програмою розвитку туризму передбачено 70 тисяч гривень. На жаль, це досить мала сума для того, щоб можна було створювати нові маршрути. Ця цифра ще п'ять років тому закладалася. Зараз уже таких розцінок немає. Водночас у програмі не було враховано те, що в нас є уже хороша мережа туристських шляхів. Це понад 1100 кілометрів в Івано-Франківській області. Щороку її треба розчищати, поновлювати знакування і маркування", - зауважив Михайло Ковтун.

За його словами, комісія розробить пропозиції до нової стратегії розвитку туризму в області, де врахують потребу фінансування таких робіт.

Відновлення маркування на жовтому маршруті на полонині Рущина, фото: Карпатські стежки. Facebook

"Нові туристичні шляхи – це добре, тому що нація починає мандрувати, люди хочуть відвідувати нові місця. Але не варто забувати про ті старі туристичні шляхи, які були зроблені десятки років тому… Це так само, як дороги, магістралі й будь-яка інфраструктура. Її потрібно час від часу ремонтувати. Мережу туристичних шляхів необхідно утримувати", - сказав Суспільному голова Івано-Франківської регіональної фундації "Карпатські стежки" Василь Фіцак.

Мапа жовтого маршруту на полонині Рущина, фото: Карпатські стежки. Facebook

Василь Фіцак поінформував: більш ніж 60 відсотків промаркованих раніше туристичних шляхів у Карпатах потребують відновлення. Зараз цим займаються переважно громадські організації і волонтери.

Більш ніж 60 відсотків промаркованих раніше туристичних шляхів у Карпатах потребують відновлення, фото: Карпатські стежки. Facebook

Щоб змінити ситуацію, на його думку, утримання і оновлення туристичних маршрутів мали би проводити за кошти громад. Адже саме вони зацікавлені у тому, щоб привабити туристів і зробити їхнє перебування безпечним і комфортним.

На прикарпатські туристичні маршрути в області виділили 70 тисяч гривень, фото: Карпатські стежки. Facebook

Сам Василь Фіцак власними силами за підтримки волонтерів планує щороку відновлювати маркування на туристичних шляхах протяжністю від 50 до 100 кілометрів. Разом із однодумцями голова Івано-Франківської регіональної фундації "Карпатські стежки" відновлює маркування на відрізку маршруту східнокарпатського туристичного шляху. Наразі волонтери завершили роботи на території від села Осмолода до гори Велика Сивуля. Опрацьовують маршрут до села Бистриця. Цього тижня планують завершити відновлення двох туристичних маршрутів у селі Осмолода на гори Горган і Грофа.

Нагадаємо, для туристів створили каталог з турами. Пропонують 52 вікенди Прикарпаттям.

Авторка: Світлана Усатюк